Premiership

Southampton propustio približiti se vodećem dvojcu, Burnley došao do prve ovosezonske pobjede

Pogodak Burnleyja za pobjedu/Foto REUTERS

LONDON U posljednjoj utakmici 9. kola Premier lige Wolverhampton je na domaćem terenu protiv Southamptona odigrao 1-1. Gosti su u posljednjih sedam utakmica ostvarili pet pobjeda i dva remija, te drže peto mjesto sa tri boda manje od vodećeg dvojca, Tottenhama i Liverpoola.

Gosti su poveli golom Thea Walcotta u 58. minuti, a izjednačenje Wolverhamptonu donio je Pedro Neto (75).

Nogometaši Burnleyja upisali su prvu ovosezonsku pobjedu u Premier ligi nakon što su u ponedjeljak na svom terenu svladali Crystal Palace s 1-0, a jedini pogodak zabio je centarfor Chris Wood u 8. minuti.

No, najazaslužniji za slavlje Burnleyja je vratar Nick Pope, koji se istaknuo sa nekoliko odličnih obrana. Burnley je jedno mjesto iznad zone ispadanja, na 17. poziciji, sa pet bodova i samo četiri postignuta gola.