Druga HNL

RUDEŠ – ORIJENT 1919 0:0 Kraj utakmice, Krimejčanima bod s gostovanja kod bivšeg prvoligaša

Predsjednik Orijenta 1919 Saša Matijaš i dopredsjednik kluba Marinko Koljanin su neposredno uoči početka utakmice uručili  Orijentovu monografiju i priznanje za životno djelo Barbari, kćerki pokojnog trenera Đalme Markovića

ZAGREB Nogometaši Orijenta 1919 od 12.55 sati gostuju kod Rudeša u 13. kolu Druge HNL. Krimejčane nakon odgođene domaće utakmice protiv Solina čeka gostovanje kod momčadi koja se neočekivano našla u vrtlogu borbe za ostanak. Nekadašnji prvoligaš u svojim redovima ima puno kvalitetnih pojedinaca, a u posljednjih desetak dana dodatno je očajao svoju momčad.

Momčad Damira Milinovića kompletirala se tek u četvrtak nakon što je dio igrača bio u samoizolaciji ili prebolio koronavirus pa je trener Orijenta 1919 prisiljen učiniti neke kompromise oko sastava od kojega se unatoč svemu očekuje povratak pozitivnim rezultatima nakon poraza u Sesvetama prije dva tjedna.

Stigli su službeni sastavi. Na poziciji desnoga beka debitirat će Karlo Malinović, sin trenera Damira i još junior “crvenih”.

Predsjednik Orijenta 1919 Saša Matijaš i dopredsjednik kluba Marinko Koljanin su neposredno uoči početka utakmice u društvu Zorislava Srebrića uručili  Orijentovu monografiju i priznanje za životno djelo Barbari, kćerki pokojnog trenera Đalme Markovića, koji je ostavio duboki trag na Krimeji.

90+3 minute: Kraj utakmice.

90’+3 minute: Andačiću se doslovce u posljednjim sekundama utakmica otvorila prilika za udarac s vrha kaznenog prostora, izostao je pravovremeni blok gostujućih braniča, ali ne i kvalitetna reakcija vratara Orijenta 1919 koji je sačuvao nulu.

68. minuta: Velika obrana vratara gostiju Carla Berkovića nakon udaraca Marija Burića.

59. minuta: Nova velika prilika za goste. Sušak je prvo zaustavio pokušaj Fatića, a onda je odbijenu loptu Brdar poslao preko gola. Fatić je bio sam ispred domaćeg vratara…

53. minuta: Abdurahimi je opalio s preko 20 metara, a Berković sigurnom intervencijom prigrlio loptu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

30. minuta: Velika prilika za Orijent 1919. Gadže je ukrao loptu Šehiću i iskosa se sam sjurio prema vratima, no Sušak je nogom odbio njegov pokušaj. Odbijanac je Maružin loše zahvatio.

20. minuta: Nema golova, Rudeš ima više od igre, ali bez pravih prilika.

11. minuta: Obećavajuća situacija pred domaćim golom, Liber je iskosa gurnuo Brdara pred domaćeg vratara, ali je pokušaj napadač Orijenta 1919 završio u bloku.

1. minuta: Počela je utakmica.

Foto galerija: Utakmica Druge HNL između nogometaša Rudeša i Orijenta 1919 Foto: Davor Kovačević

RUDEŠ – ORIJENT 1919 0:0

Igralište ŠC Rudeš. Bez gledatelja. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Strijelci: . Žuti kartoni: Jergović (Rudeš), Milinović, Kokorović, Brdar, Gadže, Petrović (Orijent 1919).

RUDEŠ: Sušak, Liklin (od 58′ Andačić), Sesar (od 58′ M. Burić), Abdurahimi (od 87′ Đukić), Ćosić, Jergović, Šehić, Raužan (od 58′ Kolega), Muić, N. Burić (od 67′ Jalinous), Grgić.

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Gerc (od 88′ Dedić), Gadže, Liber, Smolčić, Milinović (od 46′ Petrović), Maružin (od 56′ Monjac), Kokorović, Brdar (od 74′ Črnko).