Kup kralja

Rodrygo spasio Real blamaže kod četveroligaša, Rayo ispao od drugoligaša

Rodrygo/Foto REUTERS

Nogometaši madridskog Reala uspjeli su, uz dosta veliku muku, proći u osminu finala španjolskog Kupa kralja nakon pobjede 1-0 kod četvrtoligaša Cacerena.

U prilično jakom sastavu Real je odigrao ovaj dvoboj. Od najjačih karika nedostajali su Modrić, Benzema, Kroos, Courtois i Vinicius Junior, a domaćin je odolijevao aktualnom pobjedniku Lige prvaka sve do 69. minute. Tada je pogodak odluke i jedini gol na susretu postigao Brazilac Rodrygo.

U ovoj fazi natjecanja tijekom utorka su ispala dva prvoligaša. Elche, posljednja momčad La Lige, izgubila je kod trećeligaša Ceute 0-1. Jedini je pogodak dao Rodri iz jedanaesterca u 44. minuti.

U šesnaestini finala od Kupa kralja se oprostio i Rayo Vallecano. Drugoligaš Sporting je na domaćem terenu u Gijonu slavio 2-0 uz dva pogotka Milovanovića.

Jedini prvoligaški dvoboj u šesnaestini finala je bio susret Espanyola i Celte, a domaćin je slavio 3-1 nakon produžetaka. Strijelci su za katalonsku momčad u dodanih trideset minuta bili Darder u 97. i Melamed u 118. minuti.

Kup kralja, šesnaestina finala:

Ceuta – Elche 1-0 (Rodri 44-11m)

Cacereno – Real Madrid 0-1 (Rodrygo 69)

Levante – Getafe 3-2 (Postigo 52, Munoz 62, Moraes 90+1 / El Haddadi 34, 56)

Sporting Gijon – Rayo Vallecano 2-0 (Milovanović 57, 88)

Espanyol – Celta 3-1, 1-1 (Puado 53, Darder 97, Melamed 118 / Paciencia 15)

Cartagena – Villarreal 1-5 (Vazquez 39 / Baena 49, Danjuma 56, Morales 60, Chukwueze 85, Capoue 90)

La Nucia – Valencia 0-3 (Kluivert 3, Moriba 31, Hugo Duro 72)