Španjolsko prvenstvo

Robert Lewandowski odveo Barcelonu do pobjede kod Mallorce i vrha ljestvice, Real ima utakmicu i bod manje

Antonio Raillo i Robert Lewandowski/Foto REUTERS

U derbiju 7. kola Atletico je u gostima slavio kod Seville 2:0

RIJEKA Robert Lewandowski postigao je jedini pogodak za pobjedu Barcelone kod Mallorce. Poljak je u 20. minuti na asitenciju Ansua Fatija stigao do svojeg 12. golova ove sezone. Barcelona je ovom pobjedom skočila na prvo mjesto ljestvice s bodom više od Real Madrida koji igra u nedjelju.

U derbiju 7. kola Primere Atletico je u gostima slavio kod Seville s 2-0.  Prvi strijelac za Atletico bio je Marcos Llorente u 29. minuti, a španjolski reprezentativni napadač Alvaro Morata osigurao je pobjedu u 57. minuti, lobajući vratara Bona. Sevilla je tako nastavila svoj loš početak u Primeri nakon što je dobila samo jednu utakmicu u svim natjecanjima do sada ove sezone. Rekordni šesterostruki pobjednik Europske lige je tek 15. na prvenstvenoj ljestvici s pet bodova, bod iznad zone ispadanja.

Ivo Grbić je ostao na klupi Atletica, a Ivan Rakitić je ušao u igru u 46. minuti.