Prva NL

Raspoloženi Emanuel Črnko i suigrači servirali desert navijačima Orijenta na oproštaju od jeseni

Emanuel Črnko/Foto M. GRACIN

Nakon velikog preokreta protiv Jaruna, remija bez prilika u Bijelom Brdu, uslijedila je možda i najzreliija i sigurno najvrijednija pobjeda Crvenih ove sezone

ORIJENT  – CIBALIA  3:1

RIJEKA  Utakmica 16. kola Prve NL: Orijent.- Cibalia 3:1 (1:0). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 350. Sudac: Marino Majstorović (Split) 7. Strijelci: 1:0 Ibiši (34′), 2:0 Črnko (47′), 2:1 Dogan (65′), 3:1 Monjac (79′). Žuti kartoni: Tadejević, Črnko, Monjac (Orijent) i Oršolić, Stanić (Cibalia).

ORIJENT: Zadro 6,5, Braut 7, Ibiši 7 (od 70′ Dukađin -), Črnko 8 (od 85′ Ivančić -), Monjac 7, Travaglia 6,5, Mohorovičić 6,5 (od 62′ Fatić -), Putnik 6,5, Dujmović 6 (od 62′ Zrilić -), Tadejević 7,5, Jukičić 6,5,

CIBALIA: Križanović 6, Išasegi 6, Stanić 6, Diyoke 5,5, Bubnjar 5,5, Rugašević 6, Perić-Komšić 5,5 (od 46′ Dogan 6,5), Unušić 5,5 (od 83′ Miljanić -), Orošolić 6, Mikolčić 5,5 (od 62′ Smajić -), Mihaljević 6.

Nogometaši Orijenta nastavili su pozitivan niz započet po dolasku trenera Fausta Budicina. Nakon velikog preokreta protiv Jaruna, remija bez prilika u Bijelom Brdu, uslijedila je možda i najzreliija i sigurno najvrijednija pobjeda Crvenih ove sezone. Krimejčani su u posljednjoj domaćoj utakmici ove godine servirali svojim navijačima pravi desert nakon subotnjeg ručka u vidu tri pogotka i sasvim pristojne igre u većem dijelu utakmice.

U 34. minuti Emanuel Črnko je izveo slobodan udarac iskosa sa 30 metara. Na oštar poluvisoki ubačaj na prvoj vratnici natrčao je Džemal Ibiši. Napadač Orijenta nije najbolje zahvatio loptu, no ispostavilo se i to je bilo dovoljno da netko od gostujućih igrača nespretnom reakcijom odradi ostatak posla. Vratar Cibalije nije imao šanse – 1:0.

Tek što se krenulo s centra u nastavku Mario Tadejević (uoči utakmice je nagrađen za stoti nastup u crvenom dresu) je lažnjakom otvorio napad Orijenta koji je završio sjajnim centaršutom Brauta s desnog boka i još boljom reakcijom Črnka glavom na vrhu peterca. Vratar Vinkovčana ponovo nije imao šanse – 2:0. Orijent je iz dvije šanse postigao dva pogotka!

Gostujući trener pokušao je probuditi svoju momčad s nekoliko promjena i to mu je uspjelo u 65. minuti. Dogan je zabio s nekoliko metara nakon što je prvi put na utakmici popustila koncentracija u užoj obrani domaći. Pogodak je definitivno trgnuo goste koji su počeli tražiti poravnanje. No, u 79. minuti stigla je definitivna potvrda pragmatičnog poslijepodneva Crvenih. Prvo ime utakmice, Emanuel Črnko, odradio je gro posla bijegom po lijevoj strani. Mateo Monjac je efektno završio akciju poslavši loptu u suprotne rašlje za konačnih 3:1.