Europa i HNL

Protivnici Rijeke i Hajduka uvjerljivi: Kolos slavio u gostima, Galatasaray srušio prvaka

Sa šest bodova Kolos Kovalivka drži treće mjesto na ljestvici ukrajinskog prvenstva.

Idući suparnik splitskog Hajduka u kvalifikacijama Europske lige, Galatasaray upisao je gostujuću pobjedu u derbiju 2. kola turskog prvenstva porazivši prvaka Istanbul Basaksehir sa 2-0.

Turski velikan je pokazao odličnu igru, a pobjedu momčadi Fatiha Terima donjeli su Radamel Falcao golom iz kaznenog udarca u 14. minuti, te Younes Belhanda pogotkom u 76. minuti.

Bila je to druga ligaška pobjeda Galata na startu prvenstva, te treća u nizu ukupno.

Galatasaray sada očekuje ogled protiv Hajduka u četvrtak, no tri dana kasnije slijedi najveći turski derbi Galatasaray – Fenerbahče, pa se moće očekivati da će Terim odmarati dio glavnih igrača.

Nakon dva kola Galatasaray i Alanyaspor imaju po šest bodova.

Pobjedu je ostvarila i ukrajinska ekipa Kolos Kovalivka koja će u četvrtak gostovati na Rujevici protiv Rijeke.

U susretu trećeg kola Kolos je na gostovanju pobijedio Ruh Viniki sa 2-1 ostvarivši drugu pobjedu ove sezone. Oba gola za goste zabio je Evgenij Morozko (4, 20), dok je Ruh smanjio u petoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca kojeg je realizirao Rostislav Rusin.

Hrvatski doprvak Lokomotiva u 3. pretkolu gostuje u Švedskoj protiv Malmoa koji je u susretu 21. kola odigrao 1-1 na gostovanju kod Norkkopinga.

Malmo je poveo u 51. minuti preko Franza Brorssona, a izjednačio je u posljednjim trenucima susreta Alexander Fransson.

Malmo vodi na ljestvici sa 41 bodom, sedam više od Hackena koji ima i dvije utakmice manje.

Četvrti hrvatski predstavnik u Europskoj ligi, Dinamo uključuje se u 4. pretkolu u kojem će igrati protiv pobjednika susreta između malteške Floriane i estonske Flore.