Tursko prvenstvo

Prosinečki ostao nadomak senzacionalne pobjede kod Fenerbahčea, Kayserispor primio dva gola u zadnjih pet minuta

Robert Prosinečki

Mario Šitum skrivio je penal iz kojega je Muriqi u 87. minuti poravnao na 1:1, a minutu kasnije iznenađenje je spriječio Luiz Gustavo

ISTANBUL  U prvoj utakmici nastavka turskog nogometnog prvenstva posljednjeplasirani Kayserispor, kojega vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, bio je nadomak senzacionalne pobjede na gostovanju kod Fenerbahcea, sve do pet minuta prije kraja vodio je sa 1-0 uz igrača više, ali je potom u tek nešto više od jedne minute primio dva pogotka te je domaći sastav stigao do konačne pobjede od 2-1.

Kayserispor je poveo golom Mensaha (59), no u 85. minuti je hrvatski igrač Mario Šitum, koji je u igru ušao u 81. minuti, igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Muriqi (87-11m) je s bijele točke poravnao. Samo minutu potom Luiz Gustavo (88) je sjajnim udarcem doveo Fenerbahče do pobjede.

U drugoj utakmici igranoj u petak vodeći Trabzonspor je kao gost svladao Goztepe sa 3-1 (1-0) i sada ima 56 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Istanbul BB-a.