Orijent 1919 poražen kraj Bosuta, Črnko s dva gola u završnici popravio dojam

Emanuel Črnko/Foto Arhiva NL

Krimejčani su nakon nešto više od sat vremena igre gubili 3:0

CIBALIA  – ORIJENT 1919 3:2

VINKOVCI Utakmica 31. kola Druge HNL: Cibalia – Orijent 1919 3:2 (2:0). Stadion Cibalije. Bez gledatelja. Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Strijelci: 1:0 Bubnjar (17′), 2:0 Karabatić (27′) 3:0 Jajalo (62′), 3:1 Črnko (73′), 3:2 Črnko (90′). Žuti kartoni: Baltić, Oršolić, Jajalo, Pavlak (Cibalia), Črnko, Fućak, Tadejević, Fatić (Orijent 1919).

CIBALIA: Đaković, Išasegi, Baltić, Karabatić, Diyoke (od 60′ Perić), Ciprić, Jazvić (od 83′ Stanić), Bubnjar (od 72′ Galić), Križanović (od 60′ Jajalo), Crnov (od 72′ Pavlak), Oršolić.

ORIJENT 1919: Boglić, Mulac, Fatić, Gadže (od 46′ Srzentić), Švrljuga, Smolčić, Monjac (od 72′ Vidas), Putnik (od 46′ Gerc), Črnko, Tadejević, Fućak.

Nogometaši Orijenta 1919 doživjeli su kraj Bosuta treći poraz u posljednje četiri utakmice. Krimejčane su ponovo poraza stajale početničke pogreške u obrani i loš ulazak utakmicu.

Vinkovčani su poveli u 17. minuti kada je Bubnjar natrčao na povratnu loptu na visini “penala” i rutinski odradio ostatak posla. Igrači Orijenta 1919 prvo su loše pokrili dodavača, a onda još lošije reagirali na povratnu loptu ostavivši svojeg vratara i debitanta Boglića bez šansi. Ništa bolja nije bila reakcija gostujuće obrane u 27. minuti kada nisu ispratili odbijanac i pogodak Karabatića. Nakon nešto više od sat vremena igre Jajalo je zabio i treći pogodak za domaće. Sve je mirisalo na katastrofu “Crvenih”, no dogodilo se – suprotno.

Gosti su se probudili, prekasno za preokret, ali dostatno za popravljanje dojma. Gerc je u 69. minuti pogodio vratnicu, a četiri minute kasnije Črnko postigao prvi od dva gola u završnici utakmice. U 90. minuti Črnko je glavom doveo svoju momčad nadomak poravnanja, međutim više nije bilo dovoljno vremena za treći gol.