Druga HNL

ORIJENT 1919 – HAJDUK II 2:1 Kraj utakmice na Krimeji, Krimejčani ostvarili i treću uzastopnu pobjedu

Trener Damir Milinović isključen je u 85. minuti

RIJEKA Nogometaši Orijenta 1919 od 15 sati na Krimeji dočekuju drugu momčad Hajduka. Krimejčani u ovaj ogled ulaze na krilima niza od čak pet utakmica bez poraza, odnosno dvije uzastopne pobjede. “Crveni” su uoči stanke slavili u Bijelom Brdu, a prije toga ostvarili važnu domaću pobjedu protiv Dinama II. Nova pobjeda značila bi definitivni proboj prema vrhu Druge HNL.

Foto galerija: Nogometaši Orijenta 1919 svladali su Hajduk II na Krimeji Foto: Sergej Drechsler

Stigli su službeni sastavi. U momčadi Orijenta 1919 nema jedino duže ozlijeđenog Matije Petrovića.

90+4 minute: Kraj utakmice. Orijent 1919 ostvario treću uzastopnu pobjedu.

GOL!! Brnić je iskoristio najstrožu kaznu u drugoj minuti sudačke nadoknade. Tadejević je prethodno skrivo penal prekršajem nad Chineduom.

85. minuta: Sudac Lučić pokazao je crveni karton treneru domaćih Damiru Milinoviću nakon jednog prigovora.

83. minuta: Monjac je izašao sam ispred vratara Hajduka koji je sjajnom reakcijom zaustavio njegov pokušaj.

74. minuta: Nova prilika za domaće. Monjac je projurio desnim bokom, ubacio na vrh šesnaesterca gdje je Črnko ostavio loptu za Flegu čiji udarac gostujući vratar brani,

GOL!!! Mulac je u 70. minuti pogodio glavom za 0:2 nakon ubačaja Črnka iz slobodnog udarca,

61. minuta: Milinović je reagirao s dva svježa igrača koja u prvom redu moraju podignuti razinu trke i agresije.

60. minuta: Igrač više se još ne osjeća u igri domaćih. Štoviše, gosti su podigli razinu trke i izgledaju konkretnije i opasnije.

46. minuta: Hajduk je ostao s igračem manje, Čubelić je dobio drugi žuti karton nakon potezanja Maružina.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2 minute: Kraj prvoga poluvremena.

36. minuta: Čubelić je potegao s 20 metara, a Berković izvukao loptu ispod grede u korner.

32. minuta: Gosti su tražili najstrožu kaznu nakon duela Lauša i Tadejevića. Sudac Lučić je odmahnuo rukom iako je dojam da je mogao pokazati na bijelu točku.

GOL!!! Orijent 1919 vodi od 27. minute! Tadejević je dao dugu loptu iz zadnje linije koja je iznenadila zadnju liniju Splićana. Monjac je primio ubačaj u po ulasku u kazneni prostor snažnim udarcem poslao loptu kraj vratara Sentića koji se pritom poskliznuo.

21. minuta: Velika prilika za Orijent 1919. Smolčić je ubacio s desne strane, a Maružin loše reagirao glavom neometan s pet metara.

1. minuta: Počela je utakmica na Krimeji.

ORIJENT 1919 – HAJDUK II 2:1

Stadion na Krimeji. Gledatelja: 300. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Monjac (27′), 2:0 Mulac (70′), 2:1 Brnić (90′-11m). Žuti kartoni: Fatić, Brdar, Tadejević (Orijent 1919), Čubelić, Lauš (Hajduk II). Crveni karton: Čubelić (46′).

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić (od 73′ Kokorović), Gerc (od 61′ Flego), Gadže (od 61′ Črnko), Liber, Smolčić, Monjac (od 90′ Bilić), Maružin (od 73′ Brdar), Vidas, Tadejević.

HAJDUK II: Sentić, Bekavac, Radić, Barišić, Brnić, Šarić (od 76′ Chinedu), Ćubelić, Unušić (od 90′ Muratović), Čalušić (od 76′ Mijatović), Lauš (od 76′ Filipović), Grubišić.