FOTO Nogometašima Orijenta mršavi bod u derbiju začelja, Mohorović sačuvao remi

Faal Baboucarr/Foto A. KRIŽANEC

Faal u 16. minuti Orijent doveo u vodstvo, Kaćunko poravnao šest minuta kasnije

ORIJENT – SOLIN 1:1

RIJEKA Utakmica 15. kola Prve NL: Orijent – Solin 1:1 (1:1). Stadion Krimeja. Gledatelja: 500. Sudac:  Oliver Romić (Osijek) 7. Strijelci: 1:0 Faal (16′), 1:1 Kaćunko (22′). Žuti kartoni: Agić, Bubnjar (Orijent), Karabatić (Solin).

ORIJENT: Mohorović 7, Mulac 6,5, Gajzler 6,5, Bubnjar 6 (od 70′ Simčić -), Švrljuga 6, Faal  6,5 (od 80′ Zrilić -), Monjac 6, Valjan 6 (od 58′ Črnko 6), Putnik 6, Agić 6, Mršić 6.

SOLIN: Runje 6, Karabatić  6, Dumančić 6,5, Tomić 6, Lovrencsics 6,5, Dadić 6, Ouamri 5,5 (od 76′ Vodanović -), Kaćunko 7, Hrgović 6,5 (od 84′ Vučković -), Borovičikić 6 (od 62′ Klarić -), Majdov 6  (od 62′ Kapitanović -).

Nogometaši Orijenta ni nakon 56 sušnih dana nisu uspjeli ostvariti pobjedu. Morali su se utješiti s mršavim bodom u derbiju začelja u kojem su nešto bliže uspjehu bili gosti iz Solina. Vratar Patrik Mohorović bio je prvo ime Krimejčana što sve govori.

Foto galerija: Prva NL: Orijent - Solin 1:1 Foto: Ana Križanec

U 16. minuti Gajzler je pobjegao po desnom krilu, kratko odigrao za Bubnjara na čiju povratnu loptu na vrhu peterca je natrčao Faal i postavio nogu za 1:0. Orijent je konačno jednu utakmicu otvorio vodstvom! Nije dugo trajalo…

U 22. minuti Kaćunko je ostao neobjašnjivo sam na udaracu na vrhu kaznenog prostora. Budući da nije bilo ni pokušaja bloka sve je samo bilo pitanje njegove preciznosti. Mohorović se protegnuo koliko je dug i širok, ali nije uspio izvući loptu iz svojeg desnog kuta – 1:1.

U 9. i 39. minuti Švrljuga je izveo udarce iz kuta koji su izmamili uzdahe na tribinama. Gajzler i Faal glavom su očešali loptu koja je zamalo završila u mreži.

Obje te situacije nisu ni približno mirisale na pogodak kao ona iz 43. minuti kada je Mohorović dvaput u istoj akciji sačuvao svoju mrežu po udarcima iz kaznenog prostora. Prvo  Lovrencsisa, a onda i Ouamrea.

U 47. minuti ponovo je Mohorović morao spašavati. Ovoga puta Oumre je ostao sam ispred vratara Orijenta. U 54. minuti Monjac je nakon duge lopte izašao ispred gostujućeg vratara, ali izgubio je korak i izostao je završni udarac.

U posljednjih dvadesetak minuta igre Krimejčani su s nekoliko promjena malo podignuli intezitet trke pa su navijači Orijenta počeli prizivati pobjednički pogodak. Uzalud! Crveni u posljednjih pola sata utakmice nisu stvorili ni polupriliku.