Druga HNL

Nogometaši Orijenta 1919 dvaput vodili na Poljudu pa na kraju spašavali bod

P. N.

Mateo Monjac/Foto Arhiva NL

Orijent 1919 je neposredno pred sraz s Hajdukom II ostao bez kapetana, stopera Maria Tadejevića, koji je morao otići u samoizolaciju zbog pozitivnog slučaja u obitelji. Ispostavilo se da je to bio veliki hendikep za goste

HAJDUK II – ORIJENT 1919 3:3

SPLIT Utakmica 27. kola Druge HNL: Hajduk II – Orijent 1919 3:3 (2:3) Stadion na Poljudu. Bez gledatelja. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb) 7. Strijelci: 1:0 Bekavac (6), 1:1 Monjac (14), 1:2 Mulac (19), 2:2 Lauš (31), 2:3 Črnko (43), 3:3 Čuić (59). Žuti kartoni: Mikulić, Burin (Hajduk), Putnik, Gadže (Orijent 1919).

HAJDUK II: Sentić 5,Mikulić 5. Burin 5, Čalušić 5 (od 78′ Unušić -), Muratovič 5,5, Čuić 6, Čubelić 5 (od 46′ Šošić 6), Bekavac 6,5, Lauš 7 (od 88′ Jurica -), Blagaić 5,5(od 82′ Bajić -), Šarić 5,5 (od 82′ Chinedu -).

ORIJENT 1919: Berković 6. Švrgulja 6, Mulac 6,5, Smolčić 5, Vidas 5 (od 90′ Petrović -), Putnik 5,5, Fatić 6 (od 80′ Srzentić -), Monjac 6,5 (od 90′ Bosančić -), Gadže 5,5 (od 68′ Hodža -), Fućak 5,5, Črnko 6,5.

Orijent 1919 je neposredno pred sraz s Hajdukom II ostao bez kapetana, stopera Maria Tadejevića, koji je morao otići u samoizolaciju zbog pozitivnog slučaja u obitelji. Ispostavilo se da je to bio veliki hendikep za momčad s Krimeje koja je dvaput vodila, a na kraju spašavala bod na Poljudu. U 6. minuti Bekavac je s nekoliko metara poentirao kraj nemoćnog Berkovića. Srećom po Riječane i obrana Hajduka je bila izrazito darežljiva. U 14. minuti Monjac je pobjegao trojici domaćih braniča i pogodio kraj istrčalog vratara za 1:1. U 19. minuti Mulac je bio najspretniji u gužvi nakon slobodnog udarca za preokret Krimejčana. Vodstvo nije dugo potrajalo, jer nakon nešto više od pola sata igre gostujući braniči zaboravili su na Lauša nakon kornera za 2:2.

Golijadu do odmora zaključio je Črnko u 43. minuti za novo vodstvo Orijenta 1919. Nakon nešto manje od sat vremena igre ponovo je prekid bio koban za goste. Čuić je pogodio glavom nakon ubačaja za 3:3. U završnici utakmice domaći su bili bliže četvrtom golu, ali je vratar Berković osigurao na kraju ipak pravedan remi na Poljudu.