Druga HNL

Nogometaši Orijenta 1919 doživjeli još jedan poraz koji ih gura prema Trećoj HNL

Ivan Durdov/S. DRECHSLER

Krimejčani su u nastavku primili četiri pogotka i doživjeli najteži domaći poraz ove sezone

ORIJENT 1919  – SOLIN  1:4

RIJEKA  Utakmica 28. kola Druge HNL: Orijent 1919 – Solin 1:4 (0:0). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) 6,5. Strijelci: 0:1 Ninčević (48′), 0:2 Dadić (58′), 1:2 Durdov (68′), 1:3 Vodanović (73′), 1:4 Jukić (90′). Žuti kartoni: Mohorovičić (Orijent 1919), Kušeta, Jurić, Ninčević, Nimeli (Solin)

ORIJENT 1919: Mohorović 5,5, Senčar 5,5 (od 80′ Delibegović -), Mulac 6, Fatić 6, Dukađin 5 (od 61′ Srzentić -), Durdov 6, Macolić 5,5 (od 80′ Biškupović -), Mohorovičić 6 (od 61′ Zrilić -), Djibrilla 6, Putnik 6, Gadže 6 (od 76′ Demirović -).

SOLIN: Topić -, Tomić 6,5, Pekić 6,5 (od 80′ Taraš -), Buljan 6,5, Kušeta 6,5 (od 62′ Vodanović 6,5), Nimeli 7 (od 74′ Kaćunko -), Ninčević 7, Relota 6,5, Jukić 7, Livančić 6,5 (od 62′ Jurić -), Dadić 7 (od 80′ Puljić -),

Nogometaši Orijenta 1919 doživjeli su i drugi uzastopni poraz pod vodstvom privremenog trenera Marinka Koljanina i nastavili katastrofalan proljetni niz koji ih je dva kola prije kraja gurnuo u skupinu momčadi koje se mogu smatrati najizglednijim kandidatima za ispadanje iz drugoligaškog društva.

Nakon tri minute nastavka ništa nije slutilo na pogodak u domaćoj mreži. Fatić je u svojem kaznenom prostoru gradio loptu ispred Nimelija. Tamnoputi napadač gostiju uspio je izgurati veznjaka Crvenih, stići do lopte, a onda je završio na travnjaku. Kapetan Orijenta 1919 skrivio je najstrožu kaznu ulazud sugerirajući sucu da je prethodno možda bio prekršaj na njemu. Ninčević je rutinski izveo udarac s Bijele točke za 0:1.

Deset minuta kasnije Macolić je loše reagirao na desnoj strani domaće obrane, pa se okliznuo, a Dadiću se otvorio put prema golu. Uslijedio je oštar udarac po kojem se lopta zakoprcala u suprotnom kutu – 0:2. U 68, minuti Durdov se našao zaboravljen na vrhu kaznenog prostora s loptom u nogama i gotovo otvorenim putem prema domaćim vratima. Napadač Crvenih se efektno lažnjakom oslobodio jednog igrača Solina, pa istrčalog vratara, te pogotkom probudio nadu 1:2. Nije dugo trajala. U 73. minuti ponovo je domaća obrana loše reagirala, Vodanović je podmetnuo nogu za 1:3 i kraj nadanja Krimejčana da u završnici utakmice mogu barem do boda. Štoviše, do kraja utakmice samo je bilo pitanje da li će potpuno ohrabreni i opušteni gosti stići do još jednog pogotka. Uspjeli su u tome u sudačkoj nadoknadi vremena kada je Vodanović napravio najveći dio posla svojim prodorom. Navukao je na sebe i vratara Mohorovića, a onda je Jukiću preostalo samo podmetnuti nogu za konačnih 1:4 i najteži domaći prvenstveni poraz Orijenta 1919 ove sezone.

Foto galerija: Druga HNL: Orijent 1919- Solin Foto: Sergej Drechsler