Druga NL

Nogometaši Opatije remizirali na Kantridi protiv Belišća, Grobničani poraženi kod favoriziranih Bjelovaraca

Preuranjena radost Opatijaca nakon vodećeg gola Marina Grujevića/Foto V. KARUZA

Opatijci su poveli golom Marina Grujevića, no u nastavku su gosti bili bolji. Mogli su odnijeli i sva tri boda s Kantride

OPATIJA – BELIŠĆE 0:0

RIJEKA  Stadion Kantrida. Gledatelja 100. Sudac: Matej Čulina (Pridraga) 6. Pomoćnici  Radošević (Gospić) i Ćatipović (Split). Strijelci:  1:0  Grujević (30′), 1:1  Bačić  (66′). Žuti kartoni: Bačić (Belišće),   Glibo (Opatija).
OPATIJA: Ćorić 6, Ajayi 6,5 (od 75′ Klapan -), Junuzović 5,5 (od 85′ Macan -), Jabita  5,5 (od 63′ V. Bogolin 5,5), Kavčič 6, Kordić-Gružić 6, 5 , Glibo 6, Grujević 6,5, Lagumdžija 6,5, Grbac 6 (od 85 ‘ Malinić -), Kukoč 6,5.
BELIŠĆE: Barbić 6,5 , Matasović 6 (od 89′ Seok -), Seck 6, Radovanović 6 (od 45′ Grgić 6), Anočić 6,5, Stojanac 6 (od 82′ Gazić -), Conjar 5,5 (od 45′ Bishop 6), Kalanj 6, Poljak 6,5, Kovačić 6, Bačić 6,5.

Prema prikazanoj igri rezultat je realan. U prvom dijelu bolji i aktivniji igrači Opatije, propustili su u drugom dijelu inicijativu gostima koji su zasluženo poravnali rezultat. Na kraju utakmice, u sudačkoj nadoknadi mogli su gosti doći i do pobjede, ali skok i udarac lopte glavom Bačića završio je na gredi vratara Ćorića.

Opatijci su krenuli od samog početka s napadačkom i agresivnom igrom, a svojim dobro povezanim potezima stvarali su stalnu opasnost pred golom gostiju. U 11. minuti Kukoč se dobro ubacio na lijevoj strani iza obrane gostiju, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca prolazi kraj gola. Nedugo zatim Grbac dobro poslužuje Jabita unutar šesnaesterca, ali njegov udarac prolazi preko gola. Kukoč je u 22. minuti iz slobodnog udarca sa oko 25 metara dobro gađao sam donji desni kut vratara Barbića koji krajnjim naporom izbacuje loptu van granica igrališta. Stalni pritisak Opatijaca i igra na polovini gostiju konačno je urodila plodom. Ponovno se najaktivniji Kukoč na lijevoj strani oslobodio svog čuvara,  zavrnuo loptu pred gol Belišćana, gdje u gužvi najspretniji bio Grujević. Iz okreta poluvisokim udarcem pogađa gol za 1:0.

Foto galerija: Druga NL: Opatija - Belišće 1:1 Foto: Vedran Karuza

Od tada gosti mijenjaju svoj način igre i kreću prema golu domaćina. Tako u 32. minuti Radovanović dobro gađa gol Ćorića da bi ubrzo zatim na dodavanje Anočića u 38. minuti prisilio vratara Ćorića na dobru intervenciju kako bi ukrotio ovaj prizemni udarac. U nastavku od samoga početka bilo je vidljivo da ekipa Belišća igra napadački i agresivno s ciljem da što prije poravna rezultat . Domaćini ne uspijevaju odoliti toj agresivnosti, nestaje njihova povezanost u dodavanjima pa su prisiljeni aktivno se braniti.  Pitanje je bilo trenutka kada će gosti poravnati rezultat.  To se zbilo u 66. minuti kada je Anočić sa oko 20 metara šutirao, domaći blok odbio loptu koja dolazi na desnu stranu gdje ju prihvaća Bačić, te prizemnim udarcem iz kuta šesnaesterca pogađa suprotnu stranu vratara Ćorića  za 1:1. Do kraja utakmice igralo se obostrano žustro i napadački. Gosti su bili daleko organiziraniji i opasniji po gol za razliku od domaćina koji je imao evidentan pad u igri i svojoj koncentraciji. (R. T.)

BJELOVAR  – GROBNIČAN 4:1

BJELOVAR  Utakmica 3. kola Druge NL: Bjelovar – Grobničan 4:1 (2:1). Gradski stadion. Gledatelja: 400. Sudac: Matteo Bedanjec (S. Brod). Pomoćnici: Šiklić (Županja) i Vuzem (Pribiševci). Strijelci: 1:0 Serdarušić (20′), 2:0 Radošević (35′), 2:1 Bosančić (62′), 3:1 Lucas (88′), 4:1 Pranjić (90′). Žuti kartoni: Harahovski (Bjelovar), D. Golić (Grobničan).

BJELOVAR: Iličević, Ljevar 8od 55′ Jurčević), Crnjac (od 66′ Šantek), Glavina (od 76′ Coha), Motika (od 55′ Lucas), Pranjić, Mikolić, Šantalab, Kočiš, Serdarušić, Radošević (od 76′ Hrahovski).

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Vukelić (od 39′ D. Golić), Valjan (od 61′ Batarelo), Kovačević (od 61′ I. Golić), Pilčić (od 51′ Pozderac), Prpić, Kurilić, Galešić (od 39′ Bosančić), Prtenjača, Mikulica.

Nogometaši Grobničana nisu uspjeli pomutiti računice favoriziranom domaćinu iako su kod 2:1 imali nekoliko šansi koje su, da su ih realizirali, mogle odvesti utakmicu u potpuno drugom smjeru. Ostali bez ozlijeđenog Pilčića, a na kraju i stopera Kurilića (obojica koljeno). Budući da je trener Dušan Gruevski ispucao sve zamjene, u finišu su zaigrali s igračem manje, što je domaća momčad kaznila s dva pogotka.

– Zaslužena pobjeda Bjelovara, no s obzirom na prikazano mislim da je konačan rezultat ipak prenaglašen – rekao je Damir Kraljić, sportski direktor Grobničana.