Druga HNL

Solinjani odnijeli bodove s Krimeje, Opatija golom Bjelanovića svladala Dugopolje

Na Kantridi gostuje Dugopolje, a na Krimeji posljednjeplasirani Solin

RIJEKA Nogometaši Opatije i Orijenta 1919 od 13.30 sati odrađuju zaostale utakmice 11., odnosno 12. kola Druge HNL. Opatijci  na Kantridi dočekuju Dugopolje, Krimejčani na svojem stadionu Solin. Na papiru trebale bi to biti dvije domaće pobjede dvaju primorskih drugoligaša, no nešto će se sigurno pitati i neugodne Dalmatince.

Trener “crno-bijelih” Zoran Bogolin ima dosta problema sa sastavom iza kojega su problemi s koronavirusom. Osim toga neće biti ni kartoniranog Mohorovičića. I u momčadi Damira Milinovića se još uvijek osjećaju određene posljedice korone (neće biti Vidasa…), ali u puno manjoj mjeri. Obje momčadi pobjedama mogu napraviti značajan iskorak prema vrhu ljestvice pa se trobodi nameću gotovo pa imperativno. Osim toga Opatijci pobjedom mogu zaliječiti rane poraza u Čakovcu, Krimejčani se vratiti pobjedama nakon gostujućeg remija kod Rudeša,

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi.

90. minuta: Kraj utakmice na Krimeji i na Kantridi.

GOL!!! Opatija je s igračem manje povela u sučevoj nadoknadi vremena. Weitzer je ubacio, a Bjelanović zabio.

86. minuta: Monjac je izveo korner, a Tadejević glavom zamalo promašio okvir gola.

84. minuta: Opatija je ostala s igračem manje. Bertoša je pocrvenio.

GOL!!! Bušaj sa 16 metara pogodio suprotni kut za 1:1 na Kantridi u 82. minuti.

GOL!!! Kontra gostiju za 0:2. Gadže je glavom loptu prekratko vratio, Repić proigrao Durdova koji je u 75. minuti izašavši ispred Berkovića potkopao loptu za 0:2.

73. minuta: Monjac je izveo slobodan udarac, a Fatić glavom zamalo promašio vrata.

GOL!!! Solin vodi na Krimeji! Nakon prvog udarca iz kuta Ivan Durdov je promašio nemoguće, zapravo Berković je sjajno skinuo njegov udarac s nekoliko metara za novi korner. Nakon novog udarca iz kuta Durdov je glavom pogodio za vodstvo gostiju.

GOL!!! Opatija vodi od 47. minute. Bogolin je zabio na dodavanje Bjelanovića koji je tek ušao u igru.

46. minuta: Počela su druga poluvremena.

45. minuta: Kraj prvih poluvremena.

44. minuta: Durdov je iskosa poslao loptu zamalo kraj suprotne vratnice.

35. minuta: Rudan je centrirao, a Čerina u kaznenom prostoru povukao Junuzovića za klasični jedanaesterac. Sudac Dadić nije bio tog mišljenja. Dojam je da je Opatija oštećena protiv Dugopolja.

35. minuta: Kontra Solina, Durdov je dočekao ubačaj s boka na prvoj vratnici, Berković ostao ukopan, a lopta završila zamalo kraj gola.

30. minuta: Na Kantridi se igra živo i dopadljivo, ali nema prilika.

26. minuta: Repić je izveo slobodan iskosa, netko skrenuo loptu i prevario Berkovića, no nadomak gol linije lopta, koju su mnogi vidjeli u mreži, ipak je zapela u gužvi. Nema golova na Krimeji, ali ni na Kantridi.

16. minuta: Nova prilika za domaće, Maružin je u kontri izašao iskosa pred vratara koji je vršcima pristiju izbio loptu u korner. Milinović je u ranoj fazi morao izvući iz igre Petrovića, čini se da je u pitanju ozljeda rebara.

4. minuta: Velika prilika za Orijent 1919. Flego je iskosa izašao ispred vratara pa pogodio vratnicu, odbijanac Monjac iz dva pokušaja nije uspio ugurati u mrežu.

1. minuta: Počele su utakmice na Kantridi i Krimeji.

ORIJENT 1919 – SOLIN 0:2

Utakmica 12. kola Druge HNL. Stadion na Krimeji. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Kurbaša (Bizovac). Strijelci: 0:1 Durdov (49′), 0:2 Durdov (75′). Žuti kartoni: Kušeta, Zeljković, Puljić (Solin).

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Gerc (od 83′ Dedić), Gadže, Flego (od 71′ Bosančić), Smolčić, Monjac, Maružin, Petrović (od 12′ Senčar), Tadejević.

SOLIN: Bender, Kušeta, Vulikić, Šošić (od 46′ Taraš), Puljić, Zeljković (od 83′ Baković), Relota, Repić (od 46′ Iličić), Laušić (od 71′ Veljača), Durdov, Čovo.

OPATIJA – DUGOPOLJE 2:1

Utakmica 11. kola Druge HNL. Stadion na Kantridi. Bez gledatelja. Sudac: Toni Dadić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Bogolin (47′), 1:1 Bušaj (82′), 2:1 Bjelanović (90′). Crveni karton: Bertoša (84′, drugi žuti kartoni).

OPATIJA: Iveša, Rudan, Maloku, Jukičić, Ivančić (od 46′ Bjelanović), Glavaš, Bogolin, Weitzer, Junuzović, Bertoša, Pintarić.

DUGOPOLJE: Silić, Kordić, Rodić, Čerina, Rakić, Mekić, Krišto, Balić, Bašić, Dago, Javorčić.