SP u Kataru

Nizozemska i Senegal pobjedama potvrdili plasman u osminu finala, Ekvador ispao u direktnom dvoboju

Kalidou Koulibaly slavi pogodak/Foto REUTERS

Katar se oprašta od nastupa na SP-u bez boda i uz samo jedan postignuti pogodak

DOHA Nogometaši Nizozemske i Senegala plasirali su se u osminu finala Svjetskoga nogometnoga prvenstva nakon utakmica skupine A u utorak.

Nizozemska je u Al Khoru svladala domaćina Katar s 2-0 (1-0), dok je Senegal u Dohi svladao Ekvador s 2-1 (1-0) u izravnom okršaju za prolaz.

Nizozemska – Katar 2:0

Strijelci: 1-0 Gakpo (26), 2-0 de Jong (49). Pred 70.000 gledatelja na stadionu Al Bayt sudio je Gassama iz Gambije.

NIZOZEMSKA: Noppert – Timber, Van Dijk, Ake – Dumfries, de Roon (82. Koopmeiners), De Jong (86. Taylor), Blind – Klaassen (66. Berghuis) – Gakpo (82. Weghorst), Depay (66. Janssen)

KATAR: Barsham – Mohamad (85. Khidir), Pedro Miguel, Khoukhi, A. Hassan, Ahmed – Modibo (64. Boudiaf), Al-Haydos (64. Asad), Hatim (85. Alaaeldin) – Afif, Ali (64. Muntari)

Senegalci su poveli iz penala u 44. minuti, kada je branič Ekvadora Hincapie srušio Ismailla Sarra, a sam Sarr je bio precizan s bijele točke. U 68. minuti izjednačio je Moises Caicedo, no samo dvije minute kasnije Kalidou Koulibally donosi pobjedu i prolaz Senegalu.

U drugoj utakmici Nizozemci su poveli preko Codya Gakpa u 26. minuti, a u 49. minuti na konačnih 2-0 povećao je Frenkie de Jong.

Nizozemska će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe skupine B, a Senegal ide na pobjednika B skupine.

Ekvador – Senegal 1:2

Stadion Khalifa International. GLEDATELJA: 44.569.  SUDAC: Turpin (Francuska). STRIJELCI: 0-1 I. Sarr (44-11m), 1-1 Caicedo (67), 1-2 Koulibaly (70)

EKVADOR: Galindez – A. Preciado (Porozo, 85), Torres, Hincapie, Estupinan – Gruezo (Cifuentes, 46); Franco (Sarmiento, 46), Caicedo – Plata, Estrada (Reasco, 64), Valencia

SENEGAL: E. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs – Ciss (N. Mendy, 75); P. Gueye, I. Gueye – I. Ndiaye (B. Dieng, 75), Dia (Cisse, 90+5), I. Sarr