Serie A

Napoli razbio Speziju, hoće li Milan danas osvojiti Scudetto?

Foto Reuters

Politano je doveo Napoli u vodstvo, nakon 10-ominutnog prekida zbog ulaska navijača Napolija u teren gosti su još dva puta tresli mrežu Spezije.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost svladao Speziju sa 3-0 (3-0).

U rezultatski nevažnom dvoboju svi pogoci postignuti su već u prvom poluvremenu.

Politano je već u 4. minuti lijepom solo-akcijom doveo Napoli u vodstvo, a nakon 10-ominutnog prekida zbog ulaska navijača Napolija u teren gosti su još dva puta tresli mrežu Spezije.

Prvo je Zielinski u 25. minuti pospremio jedan otpadak iza leđa Provedela, da bi u 36. minuti i Petagna bio precizan iz blizine.

Martin Erlić igrao je za Speziju do 80. minute.

Treći Napoli je sezonu okončao sa 79 bodova, dok je Spezia 16. sa 36 bodova, ali je i osigurala ostanak jer ima pet bodova više od 17. Salernitane, odnosno sedam od 18. Cagliarija.

Na vrhu je Milan sa 83 boda, dva više od Intera te mu je za osvajanje naslova, prvog nakon 2011. godine, potreban bod s gostovanja kod Sassuola od 18 sati ili da istovremeno Inter ne pobijedi Sampdoriju.

REZULTATI 38. KOLA,
Petak:
Torino – Roma 0-3 (Abraham 33, 42-11, Pellegrini 78-11m)

Subota:
Genoa – Bologna 0-1 (Barrow 66)
Atalanta – Empoli 0-1 (Štulac 79)
Fiorentina – Juventus 2-0 (Duncan 45+1, Gonzalez 90+2-11m)
Lazio – Verona 3-3 (Cabral 16, Felipe Anderson 29, Pedro 62 / Simeone 6, Lasagna 14, Hongla 76)