Serie A

Mario Pašalić dvaput asistirao u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi Atalante

Mario Pašalić/Foto REUTERS

Milan Badelj odigrao je prvo poluvrijeme za Genou koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Sassuola

RIM Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić upisao je dvije asistencije u 4-1 (2-1) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Empolija u susretu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić, koji je odigrao čitav susret za Atalantu, prvo je u 12. minuti iskoristio pogrešku suparničkog stopera koji je promašio loptu, ubacio mu se iza leđa i zatim idealno uposlio Iličića kojemu nije bilo teško sa 10 metara zatresti mrežu. U samoj završnici utakmice, u 89. minuti naš je reprezentativac pratio dugi trk Zapate koji je krenuo sa svoje polovice te potom odigrao idealan dupli pas s Kolumbijcem koji je s pet metara lako pogodio za svoj 100. pogodak u Serie A u karijeri.

U međuvremenu je Iličić u 26. minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0, vrlo brzo potom, u 30. minuti je Di Francesco iz protunapada smanjio na 2-1, no početkom drugog poluvremena je Viti autogolom u 49. minuti odveo Atalantu na dva gola prednosti. Potom je Iličić “uspio” još i zapucati kazneni udarac.

Šesta Atalanta sada ima 14 bodova, kao i peti Lazio, dok je Empoli 11. s devet bodova.

Milan Badelj odigrao je prvo poluvrijeme za Genou koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Sassuola. Gosti su poveli 2-0 golovima Scamacce (17, 21), no Destro (27) i Vasquez (89) spasili su bod za Genou koja je sada 17. sa šest bodova. Sassuolo je 14. s osam bodova.

REZULTATI 8. KOLA:

Spezia – Salernitana 2-1 (Strelec 51, Kovalenko 76 / Simy 39)

Lazio – Inter 3-1 (Immobile 64-11m, Anderson 81, Milinković-Savić 90+1 / Perišić 12-11m)

Milan – Verona 3-2 (Giroud 59, Kessie 76-11m, Gunter 78-ag / Caprari 7, Barak 24-11m)

Cagliari – Sampdoria 3-1 (Joao Pedro 4, 90+4, Caceres 74 / Thorsby 82)

Empoli – Atalanta 1-4 (Di Francesco 30 / Iličić 11, 26, Viti 49-ag, Zapata 89)

Genoa – Sassuolo 2-2 (Destro 27, Vasquez 89 / Scamacca 17, 21)

Udinese – Bologna 1-1 (Beto 82 / Barrow 67)