FA kup

Manchester City ušao u četvrtfinale FA kupa, Guardiola ostvario jubilarnu 200. pobjedu

Pep Guardiola/Foto REUTERS

LONDON  Nogometaši Manchester Cityja izborili su plasman u četvrtfinale FA kupa nakon što su na gostovanju pobijedili drugoligaša Swansea City sa 3-1.

“Građani” su sav posao obavili u prvih 50 minuta utakmice postigavši tri gola, a strijelci su bili Kyle Walker (30), Raheem Sterling (47) i Gabriel Jesus (50).

Do kraja susreta domaćin je uspio tek smanjiti rezultat, a strijelac je bio Whittaker u 77. minuti.

Za Pepa Guardiolu bila je to jubilarna 200. pobjeda na klupi Cityja u 268 utakmica uz 31 remi i 37 poraza, te 659 postignutih golova.

Bila je to ujedno i 15. uzastopna pobjeda Cityja u svim natjecanjima ove sezone što je najduži niz nekog kluba iz elitnog razreda engleskog nogometa, te 22. susret bez poraza.

Dodajmo kako je City zadnji poraz doživio od Tottenhama (0-2) u studenom prošle godine.