U odabranom društvu

Luka Modrić postao prvi hrvatski nogometaš koji je stigao do sto nastupa u Ligi prvaka

Luka Modrić/Foto REUTERS

Na vrhu je nevjerojatni Portugalac Cristiano Ronaldo sa 181 odigranom utakmicom u Ligi prvaka

MADRID Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić upisao se u “klub 100” Lige prvaka nakon što je večeras nastupio za Real Madrid i ponio kapetansku traku u susretu 6. kola D skupine s Interom.

Modrić je tako postao prvi hrvatski nogometaš koji je došao do 100 nastupa u elitnom klupskom razredu na “Starom kontinentu” te ukupno 43. igrač kojem je to uspjelo.

Na vrhu je nevjerojatni Portugalac Cristiano Ronaldo sa 181 odigranom utakmicom u Ligi prvaka. Na drugom mjestu je bivši vratar Real Madrida Iker Casillas sa 177 nastupa, dok je treći Argentinac Lionel Messi sa 154 nastupa.

Modrić je u Ligi prvaka debitirao u rujnu 2010. u dresu Tottenhama protiv Twentea. Susret igran na White Hart Laneu završio je pobjedom Spursa 4-1, a Modrić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Aaron Lennon.

Prvi gol je zabio dva mjeseca poslije u domaćoj pobjedi protiv Werdera (3-0). Younes Kaboul je u 6. minuti zabio za 1-0, Modrić je u završnici poluvremena povisio na 2-0, a pobjedu Tottenhama potvrdio je Peter Crouch golom u 79. minuti.

Te sezone Tottenham je u osmini finala izbacio Milan, a potom ispao od Real Madrida. Godinu dana poslije Modrić je preselio upravo u “Kraljevski klub” u čijem dresu je osvojio čak četiri Lige prvaka (2014., 2016., 2017. i 2018.).

Dodajmo i kako je Modrić u listopadu ove godine upisao i 400. nastup u dresu Reala (večerašnji protiv Intera bio mu je 408.), dok je u dresu hrvatske reprezentacije upisao rekordnih 146. nastupa.