Ruska Premijer liga

Lovren bolji od Vlašića, Zenit pobjedom u Moskvi povećao prednost na vrhu ljestvice

Nikola Vlašić u akciji/Foto CSKA Moskva

Treba dodati da je od 53. minute CSKA igrao s igračem manje, jer je isključen Ahmetov zbog pogibljenog starta.

MOSKVA U derbiju 23. kola ruske Premier lige vodeći Zenit iz Sankt Peterburga slavio je u Moskvi protiv trećeplasiranog CSKA s 3-2 (1-1) te je povećao prednost u odnosu na “Crvenu armiju” na osam bodova.

Utakmica je odlično počela za domaću momčad koja je u 28. minuti povela pogotkom Venezuelanca Rondona.

No, uslijedio je potpuni preokret aktualnog prvaka. Prvo je Artjom Dzjuba u 33. minuti izjednačio, a već u 45. minuti je mogao donijeti i vodstvo gostima iz kaznenog udarca. No, njegov pokušaj je pročitao vratar CSKA Igor Akinfejev i obranio.

U drugom poluvremenu Dzjuba se iskupio asistencijom u 50. minuti za Brazilca Wendela koji je snažnim i preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut vrata domaćih. Isti je igrač u 77. minuti pogodio za 3-1.

Do kraja dvoboja CSKA je uspio samo smanjiti zaostatak, a to je u prvoj minuti sučevog dodatka učinio hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić realiziravši kazneni udarac. Vlašiću je to bio deseti ovosezonski pogodak u ruskom prvenstvu.

Kod Zenita je Dejan Lovren odigrao cijelu utakmicu i dobro gospodario gostujućom obranom.