Prva HNL

Lokomotiva još uvijek u borbi za opstanak, Osječani slavili u Kranjčevićevoj

Damjan Bohar/Foto PIXSELL

To im je 22. pobjeda u sezoni, a Lokomotiva je pretrpjela 19. poraz i tako ostala u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu

ZAGREB Nogometaši Osijeka svladali su kao gosti Lokomotivu s 2-0 (0-0) u drugom od dva subotnja dvoboja 35. kola Prve HNL.

Osječani su na stadionu u Kranjčevićevoj poveli u 59. minuti, kad je Laszlo Kleinheisler sjajnim udarcem s 22 metra svladao Krševana Santinija, konačnih 2-0 postavio je Damjan Bohar u prvoj minuti sučevog dodatka. To im je 22. pobjeda u sezoni, a Lokomotiva je pretrpjela 19. poraz i tako ostala u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

Privremeno je na začelju Varaždin s 28 bodova, jedan više ima predzadnja Istra 1961, a Lokomotiva je na osmom mjestu s 30 bodova. Sedmoplasirani Slaven Belupo ima 31 bod. Varaždin ima utakmicu manje, a u nedjelju će ugostiti Rijeku.