Prve utakmice

LIGA PRVAKA Bayern, Juventus i PSG izborili plasman u osminu finala, Perišić strijelac za Bavarce

Ivan Perišić i  Kingsley Coman/Foto REUTERS

Ivan Perišić i Kingsley Coman/Foto REUTERS

Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto.

RIJEKA Nogometaši Bayerna, Juventusa i PSG-a izborili su osminu finala Lige nakon susreta 4. kola u srijedu.

U skupini A PSG je dva kola prije kraja osigurao osminu finala minimalnom pobjedom (1-0) u Parizu nad Club Bruggesom. Parižani su poveli golom Icardija i očekivala se uvjerljiva pobjeda francuskog prvaka. No, Belgijanci se nisu dali, a u 76. minuti njihov napadač Diagne je promašio kazneni udarac jer je njegov šut s »bijele točke« obranio vratara Navas. Matej Mitrović je ostao na klupi Bruggesa.

Real je na Bernabeu uvjerljivom pobjedom protiv Galatarasaya (6-0) učvrstio drugo mjesto u skupini. Real je već nakon samo 13 minuta vodio s 3-0, uz dva gola Brazilca Rodryga i Ramosa iz penala, a u 45. minuti pogodio je i Benzema, koji je bio strijelac i za 5-0 u 81. minuti. Luka Modrić je ušao u igru u 60. minuti, a u sudačkoj nadoknadi Rodrygo je došao do »hat-tricka« za konačnih 6-0.

Nogometaši Bayerna pobijedili su u 4. kolu skupine B Lige prvaka u Muenchenu pirejski Olimpiacos s 2-0 (0-0) i dva kola prije kraja osigurali osminu finala, a pogodak za Bavarce polučio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick. Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu. Na 2-0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi.

U ovoj skupini u Beogradu je Tottenham slavio protiv Zvezde s 4-0 i učvrstio se na drugom mjestu.

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u 93. minuti slavio protiv Lokomotiva s 2-1 (1-1) i također osigurao plasman u osminu finala. Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste. Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

Atletico je gostovao kod Bayera u Leverkusenu i pobjedom je mogao izboriti osminu finala,ali su »colchonerosi« neočekivano izgubili s 1-2. Nijemci su poveli u 41. minuti autogolom Thomasa Parteya, a u 55. minuti Voland je povećao na 2-0 za njemačku momčad, koja do večeras nije imali nijedan bod i samo jedan postignuti gol. U 94. minuti je Morata smanjio na 2-1.

SKUPINA A

REAL MADRID – GALATASARAY 6-0 (Rodrygo 4, 7, 90+3, Ramos 13pen, Benzema 44, 81)PSG – CLUB BRUGGES 1-0 (Icardi 22) . Promašen penal: Diagne (Bru, 76) 1 PSG 4 4 0 0 10 0 122 Real Madrid 4 2 1 1 9 5 73 Club Brugge 4 0 2 2 2 8 24 Galatasaray 4 0 1 3 0 8 1

SKUPINA B

BAYERN – OLYMPIACOS 2-0 (Lewandowski 68, PERIŠIĆ 89)ZVEZDA – TOTTENHAM 0-4 (Lo Celso 34, Son 57, 61, Ericsen 86) 1 Bayern Muenchen 4 4 0 0 15 4 122 Tottenham 4 2 1 1 13 9 73 Crvena Zvezda 4 1 0 3 3 13 34 Olympiakos 4 0 1 3 5 10 1

SKUPINA C

DINAMO – ŠAHTAR 3-3 (Petković 25, Ivanušec 83, Ademi 89//Patrick 13, Moraes 90+3, Tete 90+8pen)ATLANTA – MANCHESTER CITY 1-1 (PAŠALIĆ 49//Sterling 7). Promašeni penal: Jesus (Man, 43) 1 Manchester City 4 3 1 0 11 2 102 Dinamo Zagreb 4 1 2 1 9 7 53 Šahtar 4 1 2 1 7 9 54 Atalanta 4 0 1 3 3 12 1

SKUPINA D

LOKOMOTIVA MOSKVA – JUVENTUS 1-2 (Mirančuk 12//Ramsey 4, Costa 90+3)BAYER – ATLETICO MADRID 2-1 (Thomas 41-ag, Volland 55//Morata 90+4) 1 Juventus 4 3 1 0 9 4 102 Atlético 4 2 1 1 6 4 73 Lokomotiv M 4 1 0 3 4 7 34 Leverkusen 4 1 0 3 3 7 3