Serie A

Lazio deklasirao Romu u rimskom derbiju, prvom igranom bez navijača

Slavlje Lazija/Foto REUTERS

"Nebesko-plavi" su mogli i uvjerljivije slaviti i Roma ima sreće što nije doživjela i veći "potop"

RIM U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, “Derbyju della Capitale“, Lazio je na stadionu Olimpicu deklasirao gradskog suparnika Romu sa 3-0.

“Nebesko-plavi” su mogli i uvjerljivije slaviti i Roma ima sreće što nije doživjela i veći “potop”.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Cire Immobilea, a osam minuta kasnije Luis Alberto je u svom stotom nastupu za Lazio zabio za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Alberto svojim drugim golom na utakmici u 68. minuti.

Brazilac je tako postao prvi igrač Lazija koji u gradskom derbiju zabio dva gola nakon Roberta Mancinija kojem je to uspjelo 1998.

Zanimljivo, bio je to prvi “Derby della Capitale” koji je igran pred praznim tribinama, te prvi u kojem su španjolski vratari startati i za Romu i za Lazio. Kod domaćina je branio Pepe Reina, a na vratima Rome Pau Lopez.

Lazio je ovom pobjedom napredovao za jednom mjesto i sada je sedmi sa 31 bodom, dok je Roma ostala na trećem mjestu sa 34 boda. Na vrhu je Milan sa 40 bodova, tri više od Intera.