Novi trofej

Juventus pobjedom nad Atalantom po 14. put osvojio Kup Italije, Pašalić igrao od 68. minute

Gianluigi Buffon/Foto REUTERS

Juventusu je ovo bilo 20. finale nacionalnog kup natjecanja, a Atalanta je igrala u svom petom finalu te ostala na jednom osvojenom Kupu, davne 1963. Atalanta je poražena i u finalu 2019. kad je bolji od momčadi iz Bergama bio Lazio.

REGGIO EMILIA Nogometaši Juventusa po 14. put u povijesti osvojili su Kup Italije pobijedivši Atalantu sa 2-1 u finalu odigranom u srijedu na stadionu Mapei u Reggio Emiliji.

Šveđanin Dejan Kuluševski je u 31. minuti postigao vodeći pogodak za Juventus, a deset minuta poslije je Ukrajinac Ruslan Malinovsky izjednačio na 1-1. Pobjedu Juventusu i novi trofej donio je Federico Chiesa pogotkom u 73. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je od 68. minute igrao za momčad iz Bergama.