Španjolsko prvenstvo

Ivan Rakitić zabio pogodak za Sevillu u gostujućoj pobjedi kod Cadiza

Ivan Rakitić/Foto REUTERS

MADRID  Sada već bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je pogodak za Sevillu u gostujućoj pobjedi 3-1 protiv Cadiza.

Bio je to drugi Rakitićev nastup nakon povratka u andaluzijsku momčad. U prvom susretu je izborio jedanaesterac u porazu od Bayerna u Superkupu (1-2), a u nedjelju se upisao među strijelce u pobjedi protiv Cadiza.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Salvija, no Sevilla je okrenula rezultat s tri gola u nizu. Izjednačio je Luuk de Jong u 66. minuti, goste je u vodstvo doveo Munir u 90. minuti, a pobjedu je potvrdio Rakitić golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to njegov 35. pogodak u 151 nastupu za Sevillu čiji je dres nosio od 2011. do 2014.

Za Sevillu je ovo bila prva utakmica u Primeri ove sezone, dok je Cadiz upisao drugi poraz u tri kola.