Kup Kralja

Ivan Rakitić matirao Lea Messija i bivše suigrače, Sevilla bolja od Barcelone u polufinalu Kupa

Ivan Rakitić je četiri minute prije kraja pogodio preciznim šutem pod gredu za konačnih 2-0 nakon pogreške braniča Barce Umitija

SEVILLA Nogometaši Seville slavili su u prvoj utakmici polufinala Kupa Kralja na svom stadionu protiv Barcelone s 2-0, a bivšem klubu je zabio i Ivan Rakitić.

Rakitić je četiri minute prije kraja pogodio preciznim šutem pod gredu za konačnih 2-0 nakon pogreške braniča Barce Umitija.

Francuski stoper Jules Koundé postigao je prvi gol za Andalužane u 25. minuti nakon prodora po desnom boku, gdje je prošao čak trojicu igrača Barcelone, a potom iznenadio vratara Ter Stegena.

Barceloni je ovo prvi poraz u zadnjih sedam utakmica, a u Sevillu su došli s najjačim mogućim sastavom s Leom Mesijem, koji je u 11., 22., 55. i 90. minuti imao velike prilike za pogodak.

U drugom polufinalu Levante će u četvrtak navečer igrati protiv Athletic Bilbaa.

Uzvratne utakmice polufinala održat će se 3. i 4. ožujka.