Prva HNL

Istra 1961 svladala Osijek, Ivan Delić postigao jedini pogodak

PULA U dvoboju 25. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Osijek s 1-0 (1-0) i ubilježili važne bodove u borbi za ostanak. Već u 2. minuti Puljani su poveli nakon velike pogreške braniča gostiju Lončara, koji je promašio loptu, a Ivan Delić izbija sam ispred vratara Ivušića i pogađa mrežu. U 21. minuti Osječani su izjednačili golom Ndocktya, ali ga je VAR poništio, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela VAR još jednom spriječio Osijek da poravna.

U 56. minuti Kongoanac Ndockty je sam ispred Duke, ali vratar Istre je njegov šut iz blizine obranio. Svi napadi Osječana dokraja razbijali su se o čvrstu obranu Puljana, koji su došli do četvrte pobjede u prvenstvu, a Osijek i treću utakmicu zaredom ne uspijeva postići gol.

Osijek je ostao peti s 39 bodova, a Istra je skočila na osmo mjesto s 19 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Zebec.

Strijelci: 1-0 Delić (2)