Serie A

Inter zabio petardu gradskom rivalu i izdvojio se na vrhu ljestvice

Reuters

Reuters

Nogometaši Intera uvjerljivo su nadigrali gradskog suparnika MIlan sa 5-1 (2-0) u susretu 4. kola talijanskog prvenstva kojom su se osamostalili na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova.

Inter su u prvih 45 minuta do prednosti od 2-0 doveli Mhitarjan (6) i Thuram (38), Milanu je nakratko nadu vratio Rafael Leao (58), ali su Mhitarjan (69) svojim drugim golom i Calhanoglu (79-11m) odveli Inter na sigurnu udaljenost dabi Frattesi (90+3) postavio konačni rezultat.

Ranije u subotu su igrači Juventusa sa 3-1 (2-0) na svom terenu svladali Lazio. Juventus je stvorio dva gola prednosti u prvom poluvremenu pogocima Vlahovića (10) i Chiese (26), da bi sredinom nastavka Luis Alberto (64) lijepim zgoditkom smanjio na 2-1, no samo tri minute potom uzvratio je Vlahović (67) i svojim drugim golom na utakmici postavio konačni rezultat.

Inter je na vrhu sa 12 vodova, drugi Juventus ima 10, a treći Milan 9. Lazio je 13. s 3 boda.

REZULTATI 4. KOLA,
Subota:
Juventus - Lazio 3-1 (Vlahović 10, 67, Chiesa 26 / Luis Alberto 64)
Inter - Milan 5-1 (Mhitarjan 6, 69, Thuram 38, Calhanoglu 79-11m, Frattesi 90+3 / Rafael Leao 58)