Francusko prvenstvo

Igor Tudor je podivljao nakon remija s Monacom, smatra da je Marseille oštećen za kazneni udarac

Igor Tudor/Foto REUTERS

MARSEILLE  U derbiju 19. kola Francuske lige na Velodromeu su treći Marseille i četvrti Monaco remizirali 1-1.

Tudorov Marseille se na domaćem terenu našao u zaostatku u 17. minuti nakon autogola Jordana Veretouta, no nedugo nakon početka drugog poluvremena, u 47. minuti, Čileanac Alexis Sanchez postiže izjednačujući pogodak.

Igot Tudor podivljao je zbog situacije u 73. minuti, kada smatraju da je igrač Monaca Guillermo Maripan napravio prekršaj za kazneni udarac nad Seadom Kolašincem.

– Za mene je to penal i crveni karton. Ovo je najveća greška u nogometu koju sam vidio od uvođenja VAR-a. Meni je to neobjašnjivo – rekao je hrvatski stručnjak na klupi Marseillea.

Inače, Marseille je potvrdio da je dogovorio pojačanje iz Angersa Azzedine Ounahija. Pozornost na sebe Ounahi je skrenuo u dresu marokanske reprezentacije na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Katru, gdje je Maroko stigao do polufinala.

1. PSG           19  15  2  2  48:14  47
2. Lens          20  13  6  1  33:14  45
3. Marseille     20  13  4  3  40:17  43
4. Monaco        20  11  5  4  43:27  38
5. Rennes        20  11  4  5  37:22  37
6. Lorient       20  10  5  5  33:30  35
7. Lille         19  10  4  5  35:25  34
8. Clermont      19   8  4  7  24:27  28