La Liga

Hrvatski reprezentativac donio važnu pobjedu Osasuni u borbi za opstanak

Ante Budimir / arhiva NL

VALENCIA U susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna je na gostovanju pobijedila Levante sa 1-0, a pogodak odluke zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir u 74. minuti.

Bio je to njegov šesti gol ove sezone, jedan od važnijih u borbi za prvoligaški spas momčadi iz Pamplone.

Bila je to brza kontra gostiju, Kike Barja je ubacio s desne strane, a Budimir ispratio odličan ubačaj i u padu nogom pogodio pod prečku.

Samo pet minuta kasnije domaćin je mogao izjednačiti, no Jose Morales nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac zaustavio je Sergio Herrera.

Osasuna je ovom pobjedom skočila na 12. mjesto ljestvice sa 25 bodova, dok je Levante na 10. poziciji s dva boda više.