
Martin Erlić/Foto PIXSELL
Za 27-godišnjeg stopera rođenog u Zadru, koji dolazi u novu sredinu iz talijanske Bologne, ovo će biti peti klub u seniorskoj karijeri, ali prvi izvan Apeninskog poluotoka
povezane vijesti
HERNING Hrvatski nogometni reprezentativac Martin Erlić potpisao je petogodišnji ugovor s Midtjyllandom, objavio je u ponedjeljak danski prvoligaš na svom službenom mrežnom portalu (fcm.dk), ne otkrivajući financijske detalje.
Za 27-godišnjeg stopera rođenog u Zadru, koji dolazi u novu sredinu iz talijanske Bologne, ovo će biti peti klub u seniorskoj karijeri, ali prvi izvan Apeninskog poluotoka.
“Martin je upravo tip kojeg smo tražili; branič s međunarodnim iskustvom, taktičkom disciplinom i prirodnim autoritetom. Već u našim prvim razgovorima primijetili smo da postavlja zahtjeve i preuzima odgovornost – i to je upravo kombinacija koju smo tražili”, izjavio je u priopćenju sportski direktor Midtjyllanda Kristian Bach Bak.
Osim što je za Sassuolo, Speziju i Bolognu nastupio u 125 utakmica talijanske Serie A, Erlić ima i iskustvo igranja za reprezentaciju Hrvatske na najvećim međunarodnim natjecanjima, Svjetskom prvenstvu 2022. u Katru i prošlogodišnjem Europskom prvenstvu u Njemačkoj.
Izaslanstvo danskog kluba dalo je do znanja Erliću da ga žele vidjeti u crveno-crnom prugastom dresu.
“Od prvog razgovora mogao sam reći da me Midtjylland stvarno želi. Klub je doputovao da se sastane sa mnom i razgovara o projektu – ostavio je dojam”, rekao je hrvatski reprezentativac te dodao:
“Dolazim s ambicijama. Želim pobjeđivati, natjecati se za naslove i pomoći klubu da ode još dalje u Europi. Jasno je da Midtjylland ima velike snove – i ja ih dijelim.”
Erlić je naglasio da je rani odlazak u Italiju bio ključan za njegov nogometni razvoj.
“Italija me oblikovala kao braniča. Bio sam dio snažnih okruženja gdje su struktura i odlučnost ključni principi. To su vrijednosti koje svakodnevno nosim sa sobom na teren.”
Erlić će se već u utorak pridružiti novim suigračima, a u Midtjyllandu će nositi dres s brojem 6.
Danski klub je prošlu sezonu završio na drugom mjestu domaćeg prvenstva, s bodom manje od Kopenhagena, i time izborio nastup u kvalifikacijama za Europsku ligu, u kojima im je u trećem kolu suparnik norveški Fredrikstad, a u slučaju plasmana u zadnji kvalifikacijski krug, igrat će protiv latvijskog RFS-a ili finskog KuPS Kuopija.