HNL

Hajduk svladao Varaždin, bila je to peta uzastopna pobjeda pod Karoglanom

Portal Novi list, Hina

Livaja nije zabio gol, ali je puno grlio suigrače koji jesu / Foto Ivo Cagalj/PIXSELL

Sada imaju šest bodova više od Rijeke, međutim momčad s Rujevice ima i dvije utakmice manje i večeras igra s GNK Dinamom

U susretu 15. kola Prve HNL Hajduk je pred 10.000 gledatelja na Poljudu pobijedio Varaždin sa 3-1 pa sada ima šest bodova više od Rijeke, međutim momčad s Rujevice ima i dvije utakmice manje.

Golove za Hajduk zabili su Rokas Pukštas (35), Zvonimir Šarlija (38) i Filip Krovinović (67), dok je pogodak za Varaždin zabio Filip Uremović pogodivši u 83. minuti vlastitu mrežu.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Hajduka otkako je na klupu sjeo Miroslav Karoglan.

Uoči samog početka utakmice Poljud je dugotrajnim pljeskom izrazio podršku treneru Varaždina Mariju Kovačeviću, kojem je dijagnosticiran karcinom na dijelu plućnog krila. Unatoč bolesti, Kovačević će nastaviti voditi varaždinsku momčad.

Gosti su odlično držali pola sata, no potom su u razmaku od svega četiri minute primili dva gola. Hajduk je poveo u 35. minuti nakon što je Yassine Benrahou stigao tešku loptu na desnoj strani i ubacio pred gol, gdje se Pukštas lijepo snašao i petom zabio za vodstvo.

U 38. minuti Hajduk je udvostručio vodstvo. Nakon ubačaja iz kornera, Šarlija se najbolje snašao pogodivši za 2-0. Prvu ozbiljniju priliku gosti su imali u 60. minuti, Vukčević je poslao prizemnu loptu na peterac, no Droždek je pucao preko gola.

Domaćin je pobjedu osigurao u 67. minuti, Sahiti je sjajnom povratnom loptom uposlio Krovinovića koji je pogodio desni kut Zelenike. Varaždin je u 83. minuti uspio ublažiti poraz, a Lučićevu mrežu je zatresao njegov suigrač Uremović.

Večeras se još u derbiju kola sastaju Rijeka i Dinamo.

Hajduk vodi na ljestvici sa 33 boda, Rijeka ima 27, Dinamo i Gorica po 23 boda.