TREĆA HNL ZAPAD

Grobničan ispratio Krk s čak pet golova, Crikvenica prokockala pobjedu u posljednjoj minuti utakmice u Labinu

RUDAR – CRIKVENICA 2:2

LABIN – Utakmica 22. kola Treće lige – Zapad. Gradski stadion. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa) 5,5. Strijelci: 0:1 Šarković (45′-11m), 1:1 Kurtić (50′), 1:2 Mašić (75′), 2:2 Stepčić (90′). Žuti kartoni: Načinović, Giljanović, Macan, Licul, Hasanbegović (Rudar), Prpić, Vidović, Mašić, Bogdanić (Crikvenica)

RUDAR: Bulat 6, Licuć 6, Načinović 5,5, Kurtić 6, Krizmanić 6, Giljanović 5,5, Urošević 5,5, Hasanbegović 5,5 (od 46′ Rudan 6), Juričić 6 (od 46′ Petrović 6), Miškulin 6 (od 46′ Stepčić 6), Macan 6.
CRIKVENICA: Baričević 6, Merle 6, Prpić 6, Mazzarolli 6, Vidović 5,5, Antanasković 5,5 (od 57′ Mašić 6,5), Bogdanić 5,5, Alilović 6, Šarković 6 (od 84′ Suden -), Butorac 5,5 (od 90′ Smojver -), Fumić 6 (od 57′ Buršić 6,5).

Nogometaši Crikvenice u samoj su završnici utakmice prokockali pobjedu nad Rudarom u Labinu. Minutu prije kraja Bogdanić je nespretno izgubio loptu na centru, Urošević je bio spretniji i pobjegao u kontru. Posljednja crikvenička linija više se orijentirala na čuvanje lijevog boka umjesto sredine. Macan je ubacio s lijeva u gužvu u sredinu gdje se najbolje snašao iskusni Valentino Stepčić i donio domaćinu bod.

Iako je dojam da su Crikveničani bili bolji u polju, u završnici je to bilo “puno prometa, ali uz malu zaradu”. No, napori su se ipak isplatili u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Alilovića je u kaznenom prostoru srušio Načinović, sudac Pavlešić pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Šarković – 0:1.

Na poluvremenu je trener domaćih Peruško u svlačionici ostavio Hasanbegovića, Juričića i Miškulina, a na teren poslao Stepčića, Rudana i Petrovića, te su domaći puno življe i bolje otvorili nastavak. Stepčić je odmah isprobao udarac, ali Baričević je bio spreman. U 48. minuti Petrović pogađa prečku. U petoj minuti drugog dijela Rudar je uspio izjednačiti. Stepčić je poslužio Macana,koji spušta glavom za Kurtića, a ovaj pogađa mrežu, prebacivši loptu preko Baričevića za 1:1.

Trener Crikvenice Tomislav Lopac, uvidjevši da mora nešto promijeniti ne bi li oživio igru svoje momčad, odlučuje uvesti Mašića i Buršića. Mašić nije proveo praktički niti tri minute na terenu, a već je pogodio stativu.

U 75. minuti Mašić dovodi Crikvenicu u vodstvo nakon asistencije Buršića – 1:2.

Nakon izjednačujućeg pogotka, u 90. minuti Stepčić je u sudačkoj nadoknadi ubacio iz kornera, ali je Načinović loptu poslao pored gola te je završilo podjelom bodova. Malo olakšanja donio je rezultat iz Buja, koji je išao na ruku Crikvenici jer ni njihov glavni konkurent u borbi za naslov porečki Jadran nije uspio pobijediti, iščupao je bod debelo u sudačkoj nadoknadi.

Lopac: U 90. minuti smo pukli po sredini

Trener Crikvenice Tomislav Lopac po završetku utakmice prvo je ispratio završnicu u Bujama.
– Da mi je netko prije utakmice ponudio bod u Labinu, ne bi bio baš nezadovoljan. Međutim, kakvo je stanje na terenu bilo… Njihov brzi gol nas je presjekao početkom drugog poluvremena, koje nismo dobro otvorili. Uspjeli smo se stabilizirati, napravili smo određene izmjene i ponovno se nametnuli u igri. Zabili smo gol za 2:1, ali opet smo u 90. pukli po sredini. Na jednu ubačenu loptu igrač nam je ušao iz drugog plana, nismo ga uspjeli zatvoriti i zabili su za 2:2. Idemo dalje, imamo još četiri utakmice do kraja i tri boda prednost. Sve je u našim rukama.
U posljednjem kolu Crikvenica ide u Poreč.
– Moramo sve napraviti da idemo zadnje kolo s prednošću u Poreč kakva god ona bila. Ni njima ni nama neće biti lako na gostovanjima. Imamo dvije utakmice kući koje su nam imperativ i koje moramo pobijediti, a onda ćemo vidjeti kakav će biti rasplet – kaže Lopac.

CRES – NOVIGRAD 3:1

CRES – Igralište Dari. Bez gledatelja. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Dukađin (48′), 1:1 Kučinić (56′), 2:1 Jusufi (66′), 3:1 K. Zubović (86′). Žuti kartoni: K. Zubović (Cres), Rališ, Rošić (Novigrad).
CRES: Zmajla, Baljak, Kosić (od 31′ Matić), Cianci (od 76′ Alinčić), Jusufi (od 87′ Jašarević), Jovanović, K. Zubović, Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić, Kučinić (od 87′ T. Zubović).
NOVIGRAD: Nicoletti, Vlašić (od 70′ Pršo), Rošić, Ibrahimović (od 81′ Makovac), Dukađin, Bijelić, Šuvalija, Rališ, Bogdanović, Đođ (od 70′ Vadnov), Najhart.

GROBNIČAN – KRK 5:0

MAVRINCI – Stadion Adelija Beba Haramija. Bez gledatelja. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Strijelci: 1:0 Pilčić (18′), 2:0 Matković (64′), 3:0 Pilčić (71′-11m), 4:0 Matković (79′), 5:0 Matković (83′).
GROBNIČAN: Curać (od 80′ Gruevski Hlača), Vukelić (od 80′ Zubić), Miculinić, Grgić, Pilčić, Matković, Simonaj (od 46′ Brdar), Blašković, Rupčić (od 46′ Ivančević), Prtenjača, Babić (od 69′ Batarelo).
KRK: Mohorović, Šabalja (od 67′ Zeko), Šimunović, Miš-Mešić, Jurešić (od 74′ Šamanić), Mikulica, Turkalj, Turčić, Zec (od 74′ Radić), Mijić, Kvesić (od 46′ Gršić).

VINODOL – NEHAJ 0:3

NOVI VINODOLSKI – Igralište Bahalin. Bez gledatelja. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Strijelci: 0:1 Budan (27′), 0:2 Pejanović (40′), 0:3 Pejanović (52′). Žuti kartoni: Filipović, M. Tomić (Vinodol), M. Prizmić, L. Hodak, Filipović (Nehaj).
VINODOL: Godinić, Smolčić, Grbac, M. Tomić, Buljat (od 63′ Lenac), Starčević (od 46′ Tonković), Vidović (od 46′ Begić), Preni (od 72′ Paić), Filipović, Ž. Tomić, Ban.
NEHAJ: Herman, Pejanović, Brnja, D. Prizmić, Filipović, L. Hodak, T. Lagumdžija, D. Lagumdžija (od 78′ Biškupović), Budan (od 78′ Ajdini), Vuković (od 68′ Svast), M. Prizmić (od 63′ Papić).

PAZINKA – NAPRIJED 0:2

PAZIN – Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Matej Bezelj (Pula). Strijelac: 0:1 Tomljanović (29′), 0:2 Tomljanović (51′). Žuti kartoni: Tanković, Hrvatin, Krajcar (Pazinka), Radošević (Naprijed). Crveni karton: Rudela (77′ – vrijeđanje glavnog suca).
PAZINKA: Denić, E. Pavat, Rojnić (od 72′ Križanac), Pinčan, Rudela, Matika, Rabar, Tanković, Ivetac (od 46′ Zgrablić), N. Pavat (od 63′ Hrvatin), Krajcar.
NAPRIJED: Ciani, Kružić, Vukajlović (od 89′ Franko), Imeraj (od 89′ Drenik), Tomljanović (od 65′ Kuši), Mioč (od 65′ Kauzlarić), Barišić, Leskur, Polić, Radošević, Andrić (od 68′ Rukavina).