Prva HNL

Gorica zabila pet golova Varaždinu na otvaranju sezone

Foto PIXSELL

VARAŽDIN U prvoj utakmici 30. nogometnog prvenstva Hrvatske Gorica je kao gost svladala Varaždin sa 5-1 (1-0).

Goricu je u vodstvo doveo Špikić (38), na 1-1 poravnao je Đurasek (62), no pobjedu gostima osigurali su Mudrinski (81, 90+4), Doka (89) i Čanađija (90+1).

Iako su domaći imali sjajnu priliku u 19. minuti kada je Kahlina prvo obranio pokušaj Drožđeka sa 10-ak metara, a potom je Obregon promašio loptu na dva metra od praznih vratiju na odbijancu, gosti su bili opasnija momčad u prvom poluvremenu, a tu svoju bolju igru okrunuli su i vodećim pogotkom u 38. minuti. Kalik je poslao okomitu loptu u kazneni prostor Varaždina za Dvornekovića koji je potom vratio u sredinu gdje je natrčao Špikić i zatresao mrežu.

Varaždin je poravnao sjajnim pogotkom Đuraseka iz 62. minute, on je sa 25 metara pogodio sam gornji desni kut nemoćnog Kahline.

Ipak, u samoj završnici dvoboja Gorica je s četiri pogotka stigla do uvjerljive pobjede. Prvo je u 81. minuti Steenvoorden krenuo u pohod prema suparničkom kaznenom prostoru, odigrao dupli pas s Ndiayeom, a zatim poslužio Mudrinskog kojemu nije bilo teško zatresti mrežu.

U 89. minuti je ubačaj Doke s desne strane pogodio Novoseleca i završio iza leđa iznenađenog Zelenika, da bi u sudačkoj nadoknadi Gorica postigla još dva gola preko Čanađije i Mudrinskog.

U subota će igrati Rijeka – Šibenik (17.55 sati) i Osijek – Slaven Belupo (20.05 sati), dok će u nedjelju na travnjak Hajduk – Istra 1961 (17.55 sati) i Dinamo – Lokomotiva (20.05 sati).