Liga nacija

Englezi jedva stigli do pobjede na Islandu, Sterling zabio u sučevoj nadoknadi s bijele točke

ZAGREB Nogometaši Engleske pobjedom su započeli nastup u Ligi nacija svladavši, uz dosta sreće, u gostima Island s 1-0 golom u sudačkoj nadoknadi.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling iz penala u 91. minuti, a potom je u zadnjim trenucima dvoboja Islanđanin Bjarnarsson je promašio kazneni udarac. Englezi su zadnjih 18 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Kylea Walkera.

Ovo je bila i svojevrsna osveta Engleza Islanđanima, koji su ih eliminirali s prošlog EURA.

U Ligi C Crna Gora je na krilima dvostrukog strijelca Stevana Jovetića pobijedila u gostima Cipar s 2-0, a u gostima su slavili i Gruzija kod Estonije (1-0) i Luksemburg kod Azerbejdžana (2-1).

LIGA A

ISLAND – ENGLESKA 0-1 (Sterling 90+1pen)

LIGA C

SJEVERNA MAKEDONIJA – ARMENIJA 2-1 (Alioski 4pen, Nestorovski 38pen//Barghesyan 90+4pen)

AZERBAJDŽAN-LUKSEMBURG 1-2 (Šejdajev 43//Krivotsjkuk 48ag, Rodrigues 72pen)

CIPAR – CRNA GORA 0-2 (Jovetić 60, 73)

ESTONIJA – GRUZIJA 0-1 (Kačarava 32)