Copa America

Ekvador prekinuo pobjednički niz Brazilca, “Carioce” unatoč remiju ušle u četvrtfinale Copa Americe

Richarlison/Foto REUTERS

Četvrtfinalni parovi bit će odlučene u ponedjeljak nakon posljednjeg kola u skupini A

RIO DE JANEIRO Izmijenjeni Brazil nije uspio pobijediti prvi put u 11 utakmica, ali se ipak plasirao u četvrtfinale Copa Americe kao vodeći u skupini B nakon što je u nedjelju u Goianiji odigrao neriješeno 1-1 s Ekvadorom.

Ovo je prvi put da Brazil nije izborio pobjedu od prijateljske utakmice u studenom 2019. kada je izgubio 0-1.

Kako je Brazil već osigurao nastup u četvrtfinalu kao vodeći u skupini B odmarao je nekoliko igrača, među kojima i Neymara.

Brazil je na poluvrijeme otišao s 1-0 zahvaljujući pogotku glavom braniča Edera Militaa, a Angel Mena izjednačio je za Ekvador u 53 minuti.

U drugoj utamici ove skupine Peru je svladao Venezuelu s 1-0 pa se pridružio Brazilu, Kolumbiji i Ekvadoru u četvrtfinalu.

Za Venezuelu, koja je na početku turnira imala osam igrača zaraženih COVIDOM-19, ovo je kraj natjecanja.

Četvrtfinalni parovi bit će odlučene u ponedjeljak nakon posljednjeg kola u skupini A u kojoj su Argentina, Čile, Paragvaj i Urugvaj već osigurali svoje mjesto u posljednjih osam, ali posljednje kolo će odlučiti tko će s kim igrati.