Dugopolje vs. Orijent 1919

DUGOPOLJE – ORIJENT 1919 4:3 Kraj utakmice u Dugopolju, Krimejčani ipak nisu uspjeli doći do boda u finišu

Igrači Orijenta dobili su dva dana odmora/Foto Arhiva NL

U momčad se vratio Vidas koji će zauzeti mjesto na lijevoj strani obrane, dok će desno Smolčić

RIJEKA Nogometaši Orijenta 1919 od 17 sati odradit će svoje drugo ovosezonsko i prvo gostovanje pod vodstvom novoga trenera Damira Milinovića. Krimejčani su u prvom kolu na otvaranju nove sezone odigrali bez golova u Gradskom vrtu kod Osijeka II, a nakon toga je njihov domaći ogled s Junakom odgođen. Dugopolje je dakle prilike da stignu do prve ovosezonske pobjede iako ni bod na teškom gostovanju na stadionu Hrvatskih vitezova neće biti neuspjeh.

Stigli su sastavi. Milinović je napravio samo jednu promjenu u odnosu na svojega prethodnika. U momčad se vratio Vidas koji će zauzeti mjesto na lijevoj strani obrane, dok će desno Smolčić. To sve znači da se Tadejević vraća na svoje mjesto središnjeg stopera.

90+4 minute: Kraj utakmice u Dugopolju. Krimejčani ipak nisu uspjeli u finišu doći do četvrtog pogotka i boda.

GOOL!!! Novi gol Gerca. Orijent 1919 je u 88. minuti smanjio na 4:3.

GOOL!!! Vedran Gerc, koji je ušao u nastavku, zabio je glavom na asistenciju Črnka za 4:2 u 85. minuti.

GOOOL!!! Matej Jukić je u 67. minuti zabio i svoj drugi pogodak na utakmici. Pospremio je loptu u mrežu nakon odbijanca za 4:1.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Dugopolju.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOOOL!!! Netom prije odlaska na odmor domaći su stigli do najstrože kazne. Jukić je pogodio za 3:1.

GOOOL!!! Orijent 1919 smanjio na 2:1. Brdar je u 32. minuti zabio glavom na dodavanje Monjca za 2:1.

GOOOL!!! Dugopolje je u 27. minuti uvećalo svoje vodstvo. Čerina je postigao svoj drugi pogodak, ovoga puta zabio je nakon udarca iz kuta.

GOOOL!!! Dugopolje je povelo u 15.  minuti. Čerina je pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo domaćina. Vješto je prebacio živi zid i matirao Berkovića.

1.minuta: Počela je utakmica.

DUGOPOLJE – ORIJENT 1919 4:3

Stadion Hrvatskih vitezova. Bez gledatelja. Sudac: Toni Dadić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Čerina (15′), 2:0 Čerina (27′), 2:1 Brdar (32′), 3:1 Jukić (45′-11m), 4:1 Jukić (67′), 4:2 Gerc (85′), 4:3 Gerc (88′).  Žuti kartoni: .

DUGOPOLJE: Silić, Rodić, Čerina, Bulbwa, Bushaj, Kurtović, Jukić, Bašić, Balić, Dadić, Karabatić.

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Smolčić, Monjac, Maružin, Liber, Šantek, Vidas, Brdar, Tadejević.