Doigravanje za Ligu prvaka

Dinamo stvorio dva pogotka prednosti porazivši Rosenborg s 2:0

Snimio Davor KOVAČEVIĆ

ZAGREB Nogometaši Dinama stvorili su dva pogotka prednosti u prvoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka, pobijedivši pred 27.000 navijača na Maksimiru norveški Rosenborg s 2-0 (2-0).

Vodeći pogodak za Dinamo već u 8. minuti postigao je Bruno Petković iz kaznenog udarca kojega je sam izborio. U 28. minuti hrvatski je prvak poveo 2-0, kad je nakon dugačkog ispucavanja Dominika Livakovića Mislav Oršić izbio pred norveškog vratara i poslao mu loptu kroz noge.

Osim toga, Dinamo je imao još nekoliko dobrih prilika, a najizglednije su propustili kapetan Arijan Ademi i Nikola Moro. I Norvežani su nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, ali je Dominik Livaković ostao nesavladan.

Uzvrat u Trondheimu na rasporedu je u utorak, 27. kolovoza, a dvoboj na stadionu Lerkendal započet će u 21 sat.

Ne izgubi li s tri pogotka razlike, Dinamo će se 29. kolovoza (18 sati) u Monte Carlu naći u trećoj jakosnoj skupini ždrijeba skupina Lige prvaka.

U slučaju uvjerljivog poraza, hrvatski prvak će 30. kolovoza (13 sati) biti u ždrijebu skupina Europske lige, natjecanja u kojem je prošle sezone dočekao proljeće i tijesno ispao u osmini finala od lisabonske Benfice.

Pregled rezultata i raspored utakmica doigravanja za nogometnu Ligu prvaka:

UEFA Liga prvaka, doigravanje – prve utakmice

DINAMO (HRV) – Rosenborg (Nor) 2-0 (Petković 8-11m, Oršić 28)

Olympiacos (Grč) – Krasnodar (Rus) 4-0 (Guerrero 30, Ranđelović 78, 85, Podence 89)

Young Boys (Švi) – C. zvezda (Srb) 2-2 (Assale 7, Hoarau 76-11m / Degenek 18, Garcia 46)