Kup Francuske

Dejan Lovren pogotkom s bijele točke odveo Lyon u četvrtfinale nacionalnog Kupa

Dejan Lovren/Foto REUTERS

Drugoligaš Rodez je kao gost iznenadio Auxerre svladavši ga sa 3-2

LYON  Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon te iskoristio pobjednički jedanaesterac u četvrtoj seriji raspucavanja za konačnu 6-4 (2-2) pobjedu protiv Lillea u osmini finala Kupa Francuske.

Lyon je poveo 2-0 golovima Cherkija (8) i Lacazettea (23), no Lille se uspio vratiti preko Davida (29-11m) i Zhegrove (64), pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Sva četiri igrača Lyona, među kojima je kao četvrti bio i Lovren, bila su sigurna, dok je Lopes obranio udarac Bayeu, dok je Weah zatresao gredu.

Nakon jedanaesteraca plasman u četvrtfinale izborio je i Nantes na gostovanju protiv Angersa, nakon 90 minuta je bilo 1-1, a nakon jedanaesterac 5-3 za Nantes, te Annecy koji je s ukupnih 7-6 kao gost svladao FC Pariz, nakon 90 minuta je također bilo 1-1.

Drugoligaš Rodez je kao gost iznenadio Auxerre svladavši ga sa 3-2, Toulouse je svladao Reims sa 3-1, a Grenoble Vierzon sa 1-0.

REULTATI OSMINE FINALA:
Paris FC - Annecy   1-1 (Boutaib 90+1 / Farade 68-11m) - 11-erci: 6-7
Angers - Nantes     1-1 (Sima 6 / Mollet 87) - 11-erci: 3-5
Lyon - Lille        2-2 (Cherki 8, Lacazette 23 / David 29-11m, Zhergova 64) - 11-erci: 6-4
Toulouse - Reims    3-1 (Diouf 23-ag, Aboukhlal 35, Chaibi 62 / Cajuste 89)
Vierzon - Grenoble  0-1 (Nestor 53)
Auxerre - Rodez     2-3 (Niang 45+2, Jubal 90+1 / Mendes 3, Corredor 68, Par