Englesko prvenstvo

City slavio u zaostaloj utakmici kod Evertona, Pepova momčad stekla deset bodova prednosti nad Unitedom

Bernardo Silva slavi sa suigračima treći pogodak na Goodison Parku/Foto REUTERS

Zadnji poraz momčad Pepa Guardiole doživjela je 21. studenog prošle godine od Tottenhama (0-2), a nakon toga nanizala 16 utakmica bez poraza, pri čemu 14 pobjeda i dva remija

LIVERPOOL  U odgođenom susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na gostovanju pobijedio Everton sa 3-1 upisaši 12. uzastopnu pobjedu.

Bila je to ujedno i 16. uzastopna utakmica “Građana” bez poraza.

Zadnji poraz momčad Pepa Guardiole doživjela je 21. studenog prošle godine od Tottenhama (0-2), a nakon toga nanizala 16 utakmica bez poraza, pri čemu 14 pobjeda i dva remija. City je ovom pobjedom stekao deset bodova prednosti nad drugoplasiranim Manchester Unitedom.

U susretu protiv Evertona za goste su zabili Phil Foden (32), Riyad Mahrez (63) i Bernardo Silva (77), dok je strijelac za Everton bio Richarlison (37).

U odgođenom susretu 17. kola Burnley i Fulham su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 49. minuti golom Aine, a tri minute kasnije izjednačio je Barnes.