Engleski Liga kup

Chelsea, Arsenal, Everton i Newcastle izborili osminu finala Liga kupa

Luke Thomas (Barnsley) i Mateo Kovačić (Chelsea)/Foto REUTERS

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je cijeli susret za "Bluese"

ZAGREB  Nogometaši Chelsea, Arsenala, Evertona i Newcastle Uniteda izborili su plasman u osminu finala Liga kupa.

“Topnici” su u derbiju večeri na gostovanju pobijedili Leicester City sa 2-0, a pobjednika su odlučili autogol Fuchsa u 57. minuti, te pogodak Nketiaha u sudačkoj nadoknadi.

U osmini finala Arsenal će igrati protiv pobjednika susreta Lincoln City – Liverpool.

Chelsea je na Stamford Bridgeu porazio Barnsley sa 6-0, a junak utakmice bio je Nijemac Kai Havertz koji je postigao tri gola (28, 55, 65), a među strijelce su se upisali i Abraham (19), Barkley (49), te Giroud (83).

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je cijeli susret za “Bluese”.

Newcastle United se “poigrao” sa četvrtoligašem Morecambeom pobijedivši sa 7-0, a gosti su već nakon prvog poluvremena vodili sa 5-0.

Golove za “Svrake” zabili su Joelinton (5, 31), Almiron (20), Murphy (27), Hayden (45+2), Lascelles (51) i Lavelle (90-ag). Domaćin je od 33. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Diagouraga.

Everton je na gostovanju porazio trećeligaša Fleetwood Town sa 5-2.

Za goste su zabili Richarlison (22, 34), Iwobi (49) i Bernard (73), Kean (90+4), a kod domaćina Duffy (48) i Camps (58).

Fulham je pobijedio drugoligaša Sheffield Wednesday sa 2-0, a sve je bilo gotovo nakon pola sata igre. Strijelci su bili Kamara (9) i Reid (32). Sada ga očekuje gostovanje kod Brentforda.

Dalje ide i Brighton & Hove Albion nakon što je na 2-0 porazio Preston North End.