Druga HNL

BSK – ORIJENT 1919 0:3 Kraj utakmice. Krimejčani golovima Gerca i Monjca slavili u Bijelom Brdu

Krimejčani su oslabljeni za neigranje ponajbolje obrambenog igrača Marija Tadejevića

RIJEKA Nogometaši Orijenta 1919 od 15.30 sati gostuju u Bijelom Brdu kod vrlo dobrog BSK-a. Krimejčani traže pozitivan rezultat i potvrdu domaće pobjede nad Dinamom II. Hendikep je neigranje Marija Tadejevića glavnog oslonca obrane momčadi Damira Milinovića.

Stigli su službeni sastavi. Umjesto Tadejevića na mjesto stopera uskočit će Smolčić, a na bočne pozicije u obrani – Vidas i Kokorović.

90+3 minute: Kraj utakmice.

90. minuta: Kontra Orijenta 1919, Brdar je lijepo proigrao Dedića u domaćem kaznenom prostoru, a netko u posljednji trenutak skrenuo njegov udarac u korner.

84. minuta: Gvozdenović nije uspio okruniti jednu od rijetkih prilika domaćih da ublaže poraz.

70. minuta: I dalje je 0:3. Domaćini pokušavaju ublažiti izvjestan poraz, ali gostujuća obrana je na budna i pravovremena.

60. minuta: Velika prilika za domaće, Marko Dabro je promašio loptu na vrhu peterca, a Berković to iskoristio i uhvatio loptu.

GOL!!! Vedran Gerc je u 49. minuti postigao svoj drugi, a ukupno treći gol Krimejčana. U kontri je asistirao – Mateo Monjac.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Bijelom Brdu.

45, minuta: Kraj prvoga poluvremena.

39. minuta: Orijent 1919 igra vrlo dobro, vodi, ima posjed lopte i sigurno čuva vodstvo. Gerc je iskosa tukao i pogodio malu mrežu.

GOL!!! Riječani su uvećali svoje vodstvo. Kokorović je nakon kornera dobio priliku za novi ubačaj s desne strane, a Gerc glavom sa sedam, osam metara pogodio mrežu – 0:2.

GOL!!! Orijent 1919 je poveo u 21. minuti. Mulac je uputio dugu loptu prema Monjcu. Napadač Orijenta 1919 iskoristio je nesporazum domaćeg vratara i braniča, te pogurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

15. minuta: Prva prilika za domaće. Dabro je opalio iskosa s desetak metara iz punoga trka, a Berković nogama odbio njegov pokušaj.

9. minuta: Monjac je izveo slobodan udarac, lopta otišla na drugu stativu gdje je ubačaj dočekao Gerc i vratio na vrh peterca. Na nesreću gostiju tu nije bilo nikoga tko bi je pogurao u mrežu. Igra se dopadljivo, obostrano otvoreno.

1.minuta: Počela je utakmica.

BSK – ORIJENT 1919 0:3

Igralište Bijelo Brdo. Gledatelja: 400. Sudac: Igor Marić (Sisak). Strijelci: 0:1 Monjac (21′), 0:2 Gerc (24′), 0:3 Gerc (49′). Žuti kartoni: Gavrić, L. Mihaljević, Gvozdenović (BSK).

BSK: Đilas, Aleksić (od 46′ L. Mihaljević), Muženjak (od 58′ Horvat), Čikvar (od 75′ Vuksan), Dabro, Dalić, Gavrić, Župan (od 46′ Raguž), Periša (od 46′ Gvozdenović), Mišić, I. Mihaljević.

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Gerc (od 78′ Brdar), Gadže (od 71′ Črnko), Liber (od 90′ Milinović), Smolčić, Maružin (od 78′ Flego), Kokorović, Vidas, Monjac (od 90′ Dedić).