Kvalifikacije za SP

Brazil slavio u Caracasu, Argentina ostala neporažena u Paragvaju

Leo Messi i Angel Cardozo/Foto REUTERS

Urugvaj i Kolumbija su također odigrali bez pobjednika i golova u Montevideu

CARACAS  Brazil je u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. sa 3-1 pobijedio u Caracasu Venezuelu i kao neporažena reprezentacija sa 27 bodova prvi je na ljestvici.

U Carcasu je povela domaća momčad pogotkom Ramireza u 11. minuti, i Brazil je gubio sve do 71. minute kada izjednačuje Marquinhos. Na 2-1 za Brazil podiže Gabriel Barbosa s bijele točke, a na 3-1 povećava Antony u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Argentina je u gostima odigrala neriješeno bez pogodaka protiv Paragvaja, ostavši također neporažena u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. Argentina je odigrala 23 utakmice bez pogodaka pod trenerom Lionelom Scalonijem i druga je na ljestvici sa 19 bodova iza Brazila.

Prve četiri reprezentacije se izravno plasiraju u Katar dok petoplasirana reprezentacija ide u regionalno doigravanje.

Urugvaj i Kolumbija su također odigrali bez pobjednika i golova u Montevideu, dok je Ekvador sa 3-0 bio bolji kod kuće od Bolivije. Ekvador je utakmicu riješio u prvom poluvremenu golovima Estrade (14) i Valencije (17, 19). Peru je sa 2-0 kod kuće nadigrao Čile, a pobjedu su mu osigurali Cueva (35) i Pena (64).

Ljestvica

Paragvaj – Argentina 0-0
Urugvaj – Kolumbija 0-0
Venezuela – Brazil 1-3 (Ramirez 11/Marquinhos 71, Gabriel Barbosa 85pen, Antony 90+5)
Ekvador – Bolivija 3-0 (Estrada 14, Valencia 17, 19)
Peru – Čile 2-0 (Cueva 35, Pena 64)