Englesko prvenstvo

Aston Villa prvi put nakon 1930. godine otvorila prvenstvo s četiri pobjede

Jack Grealish i Ross Barkley/Foto REUTERS

LONDON Nogometaši Aston Ville nastavili su pobjednički niz upisavši i četvrtu pobjedu na startu prvenstva nakon što su na King Power stadionu pobijedili Leicester City sa 1-0.

Posljednji put Villa je otvorila sezonu sa četiri uzastopne pobjede davne 1930. godine.

Momčad iz Birminghama je u prvom kolu porazila Sheffield United sa 1-0, potom je na gostovanju dobila Fulham sa 3-0, pa “razbila” Liverpool sa 7-2, a večeras slavila protiv Leicester Cityja sa 1-0.

Skromnu utakmicu bez previše prilika i uzbuđenja razriješio je pogodak Rossa Barkleya u prvoj minuti sudačke nadoknade lijepim udarcem sa više od 20 metara.

Preostala tri nedjeljna susreta završila su bez pobjednika.

Tottenham je ispustio tri pogotka prednosti odigravši 3-3 protiv West Ham Uniteda, dok su susreti Sheffield United – Fulham, te Crystal Palace – Brighton završili s identičnih 1-1.