Škotsko prvenstvo

Antonio Mirko Čolak zabio dva pogotka u pobjedi Rangersa, Barišić asistirao

Antonio Mirko Čolak/Foto REUTERS

Marijan Čabraja odigrao je čitav susret za Hibernian u 3-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Aberdeena

GLASGOW Hrvatski napadač Mirko Antonio Čolak bio je strijelac oba gola za Rangers u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Dundee Uniteda u susretu 7. kola škotskog nogometnog prvenstva, a asistent za drugi pogodak bio je Borna Barišić.

Čolak je prvi put pogodio udarcem sa 15-ak metara u 8. minuti nakon dodavanja Taverniera, dok je na 2-0 povisio u 49. minuti “pospremivši” u mrežu ubačaj Barišića. Bili su to peti i šesti prvenstveni pogodak Čolaka ove sezone.

Posljednji sastav na ljestvici smanjio je na 2-1 preko Smitha u 59. minuti, ali na kraju je ostao bez bodova.

Čolak i Barišić su odigrali čitav susret za Rangers koji sada ima 16 bodova, dva manje uz utakmicu više od voećeg Celtica koji u nedjelju gostuje kod Saint Mirrena, dok je Dundee United ostao na dva osvojena boda.

Marijan Čabraja odigrao je čitav susret za Hibernian u 3-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Aberdeena. Četvrti Hibernian sada ima 11 bodova, jedan više od petog Aberdeena.