Španjolsko prvenstvo

Ante Budimir zabio dva pogotka za Mallorcu u pobjedi nad Bradarićevom Celtom, Sevilla svladala Leganes

Ante Budimir/Foto REUTERS

Bivši veznjak Rijeke odigrao je svih 90 minuta za momčad iz Viga

LAS PALMAS U prvoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva Mallorca je kao domaćin nadigrala Celtu Vigo s uvjerljivih 5-1 (3-0), a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za pobjedničku momčad.

Budimir je postigao prvi i četvrti pogodak za Mallorcu. U 13. minuti je sigurno realizirao kazneni udarac, da bi u 52. minuti sjajno primio loptu, ušao u kazneni prostor s gostujućim braničem ‘na leđima’ i preciznim udarcem još jednom svladao vratara Blanca.

Preostali strijelci za Mallorcu bili su Cucho (27), Pozo (40) i Sevilla (60), dok je jedini pogodak za goste postigao Iago Aspas u 50. minuti iz jedanaesterca. Filip Bradarić odigrao je svih 90 minuta za goste iz Viga.

Mallorca je i dalje u zoni ispadanja sa 29 bodova, ali je njen zaostatak za Celtom Vigo koja drži 17. mjesto sada smanjen na pet bodova.

Nogometaši Seville svladali su domaći Leganes sa 3-0 (2-0). Dvostruki strijelac za Andalužane bio je Oliver Torres (23, 35), a za 3-0 je pogodio Munir El Haddadi u 82. minuti.