Mlađi kadet Nevere

Na Kantridi održano Regionalno prvenstvo Hrvatske regije 2 u plivanju: Mate Grgurić osvojio pet zlata

Ivana Vaupotić

Mate Grgurić/Foto S. DRECHSLER

Mate Grgurić/Foto S. DRECHSLER

U mlađekadetskoj konkurenciji bila je najuspješnija Ana Bobanović (Primorje), dok je Mia Kontić (Nevera) među početnicama doplivala do četiri pobjede



RIJEKA Mate Grgurić, mlađi kadet Nevere, najuspješniji je predstavnik riječkoga plivanja na Regionalnom prvenstvu regije 2 za mlađe kadete i početnike, što je danas održano na bazenu na Kantridi. Riječ je o prvom natjecanju nakon 138 dana duge pauze uslijed pandemije koronavirusa.


Mate Grgurić osvojio je pet pojedinačnih zlata, dok je najuspješnija u mlađekadetskoj konkurenciji bila Ana Bobanović (Primorje).


Mia Kontić (Nevera) bila je najuspješnija među početnicama doplivavši do četiri pobjede, dok je u konkurenciji početnika Karlo Širola (Primorje) osvojio tri zlata.


Rezultati pobjednika



Mlađe kadetkinje, 4×50 mješovito: 1. Primorje (Nemet, Bobanović, Knežević, Pezelj) 2:24.45; 400 slobodno: 1. Ana Bobanović 4:58.36; 100 delfin: 1. Hana Knežević (obje Primorje) 1:14.82; 50 slobodno: 1. Nora Forjan (Kantrida) 33.53; 100 leđno: 1. Ana Bobanović 1:21.22; 50 prsno: 1. Eliza Spajić 44.79; 100 slobodno: 1. Ana Bobanović 1:08.51; 50 delfin: 1. Hana Knežević (sve Primorje) 33.70; 50 leđno: 1. Petra Blažević (Nevera) 40.89; 200 mješovito: 1. Ana Bobanović (Primorje) 2:49.71. 4×100 slobodno: 1. Primorje (Nemet, Knežević, Pezelj, Bobanović) 5:02.10.


Mlađi kadeti, 4×50 mješovito: 1. Nevera (Barac, Grgurić, Baćić, Šango) 2:18.97; 400 slobodno: 1. Noan Baćić (Nevera) 4:54.28; 100 delfin: 1. Marko Jardas (Primorje) 1:16.86; 50 slobodno: 1. Noan Baćić 30.22; 100 leđno: 1. Mate Grgurić  1:10.10; 50 prsno:  1. Mate Grgurić 35.57; 100 slobodno: 1. Noan Baćić 1:03.64; 100 prsno: 1. Mate Grgurić 1:18.82; 50 leđno: 1. Mate Grgurić 33.58; 200 mješovito: 1. Mate Grgurić 2:31.13; 4×100 slobodno: 1. Primorje (Jardas, Filipović, Vičić, Morić) 4:43.77.


Početnice, 4×50 mješovito: 1. Nevera (Urlić, Mance, Kontić, Borović) 3:35.57; 50 slobodno: 1. Mia Kontić 36.93; 50 prsno: 1. Mia Kontić 49.95; 50 delfin: 1. Mia Kontić 46.12; 50 leđno: 1. Mia Kontić 45.35; 4×50 slobodno: 1. Primorje (Filčić, Dundović, Pavlović, Lenac Chien) 3:11.14.


Početnici, 4×50 mješovito: 1. Primorje (Branković, Glavić, Širola, Jurjević) 2:53.66; 50 slobodno: 1. Karlo Širola 35.32; 50 prsno: 1. Karlo Širola 44.60; 50 leđno: 1. Karlo Širola (Primorje) 41.96.