MLAĐEJUNIORSKO PRVENSTVO BALKANA

Mlađa juniorka Kvarnera Nicole Milić osvojila zlato i srebro na atletskom prvenstvu Balkana u Kraljevu

Ivana Vaupotić

Nicole Milić/Foto: HAS

Milić je do titule prvakinje Balkana dotrčala u štafeti 4x100 metara zajedno s Viktorijom Vujović, Danijelom Jelić i Teom Krolo (47.07), dok se srebrom okitila u utrci na 400 metara (56.05).

RIJEKA Nicole Milić, mlađa juniorka Kvarnera, osvojila je zlato i srebro na Balkanskom mlađejuniorskom prvenstvu u atletici, domaćin kojega je bilo Kraljevo. Milić je do titule prvakinje Balkana dotrčala u štafeti 4×100 metara zajedno s Viktorijom Vujović, Danijelom Jelić i Teom Krolo (47.07), dok se srebrom okitila u utrci na 400 metara (56.05).

Boje Kvarnera u Kraljevu su branili i Andre Jure Čubelić, koji je zauzeo sedmo mjesto u bacanju diska (45,55), te Antonio Ban, koji je na osmom mjestu završio utrku na 2.000 metara zapreke (6:34.54).

Hrvatski atletičari osvojili su još šest odličja u Kraljevu, Marko Orešković postao je prvak Balkana na 400 metara (48.04), srebro su osvojili Niko Kožul na 800 metara (1:56.87), Frida Arapović u bacanju diska (39,67) i Laura Žeravica u bacanju koplja (50,21), dok su bronce pripale Luki Ćurkoviću u skoku udalj (7,30) i Luciji Pendić u bacanju kladiva (60,93).