Prva liga rukometaša – jug

Milih pogodio za pobjedu Kozale u Buzetu, Trogir svladao pomlađeni sastav Mornar-Dramalja

TROGIR – MORNAR-DRAMALJ CRIKVENICA 29:26

RIJEKA Utakmica 21. kola Prve HRL jug: Trogir – Mornar-Dramalj Crikvenica 29:26 (20:12). Sportska dvorana »Vinko Kandija«. Suci: Anušić (Primorski Dolac) i Vukovac (Split).
TROGIR: Baković, Barić 2, Špika, Babić 7 (3), Viljac 2, Piteša 2, Milat 2, Brkan, Maričić 4, Berket, Vranješ, Perkušić 3, Jakeljić, Bradarić-Šljujo 4, Šolić, Trivković 3.
MORNAR-DRAMALJ CRIKVENICA: Viskić 1, Mataija 7, Dragičević 2, Derossi 3, Domijan. Lovrenović, Dujmović 1, Stupar, Turčinov 1, Pikec 7 (2), Smojver 4 (1), Jovanović.
Sedmerci: Trogir 3 (3), Mornar-Dramalj Crikvenica 5 (3). Isključenja: Trogir, 12, Mornar-Dramalj Crikvenica 4 minute.

Rukometaši Mornar-Dramalj Crikvenice su u Trogiru odigrali posljednju prvenstvenu utakmicu u Prvoj ligi – jug jer su utakmicu posljednjeg kola protiv Buzeta već unaprijed odigrali. Gostovanje u Trogiru nije odlučivalo ni o čemu jer je domaćin već ranije osigurao naslov prvaka, dok je crikvenička ekipa na posljednjem mjestu ljestvice. Protiv Trogira igrao je pomlađeni sastav Mornar-Dramalj Crikvenice, koji se iskazao posebno u drugom poluvremenu te nisu doživjeli težak poraz.

SENJ – RIBOLA KAŠTELA 26:24

SENJ Utakmica 21. kola Prve HRL jug: Senj – Ribola Kaštela 26:24 (14:11). ŠSD Robert Barbić-Beli. Bez gledatelja. Suci: Magić (Varaždin) i Špiranec (Trnovec Bartolovečki)
SENJ: Nekić, Vukšić 2, A. Katić 2, Grozdek 2, Krajcar 7, Čulinović 1, Rak, Čandrlić, I. Katić 3, Krmpotić 3 (2), Nekić, Barbić 2, Ćosić, Raos 4, Jeličić
RIBOLA KAŠTELA: Džakula 2, Petrović, Mihanović, Milković 6 (2), Pavlov, Malnar, Cvjetković 1, Čajić 4, Olić, Buzov, Vukić 6, Čavka, Vujičević 3, Bešker 2
Sedmerci: Senj 2 (2), Ribola Kaštela 2 (2). Isključenja: Senj 8, Ribola Kaštela 6 minuta.

Rukometaši Senja vodili su protiv Ribole Kaštele od 11. minute utakmice, kada je na semaforu stajalo 6:6. Senjani su stvorili razliku od tri pogotka do kraja prvog dijela, a zatim su tu razliku nastavili održavati sve do kraja susreta.

BUZET – KOZALA 27:28

BUZET – Utakmica 21. kola Prve HRL jug: Buzet – Kozala 27:28 (11:15). ŠD Buzet. Bez gledatelja. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac)
BUZET: Draščić, V. Šegota, Petohleb, Klasanović 4, Jakac 3, Božić 2, Nežić, Valković 8 (2), Vučko 7, I. Šegota, Černeka 2, Jović, Črnac, Rušnjak, Bašić 1, Pešić
KOZALA: Baldo 4, Braut 4, Islamović 7, Devčić, Vujović, Kokan 4, Kezić, Jovović, Dizdar 4, Kosanović, Milih 5, Vučković, Mikuličić, Deželjin, Andričević
Sedmerci: Buzet 2 (4), Kozala /. Isključenja: Buzet 8, Kozala 8 minuta.

Iako su na poluvremenu rukometaši Kozale vodili četiri razlike, Buzećani su u 50. minuti uspjeli izjednačiti (22:22). U posljednjoj minuti Klasanović je donio domaćinu plus jedan (27:26), a zatim je Braut pogodio izjednačenje za Kozalu. Konačan rezultat i pobjedu gostima pogodio je Milih.

Poredak: Trogir 38, Karlovac 34, Ribola Kaštela 28, Buzet 26, Kozala 24, Balić&Metličić 22, Metković-Mehanika 22, Senj 17, Zadar 1954 16, Hrvatski dragovoljac 12, Rudar Labin 8, Mornar-Dramalj Crikvenica 5.