HNL

Mierez pogotkom u 6. minuti donio Osijeku tri boda u Koprivnici

Foto PIXSELL

Ključni trenutak dovobja, ispostavilo se, dogodio se u samom otvaranju

KOPRIVNICA Nogometaši Osijeka u susretu su 28. kola HNL-a kao gosti u Koprivnici svladali Slaven Belupo sa 1-0 (1-0).

Jedini gol na utakmici postigao je prvi strijelac lige Ramon Mierez već u 6. minuti.

Ključni trenutak dovobja, ispostavilo se, dogodio se u samom otvaranju. Nejašmić je uputio neugodan udarac s distance kojega je Šušak uspio samo kratko odbiti, na taj je odbijanac najbrže reagirao Jugović, ali i njegov pokušaj Šušak je zaustavio na samoj gol-liniji. Sve je to pratio Mierez i manirom pravog golgetera namirisao priliku za prebacivanje lopte preko linijie vrata. Bio je to njegov 12. pogodak na utakmici.

Trebao je Osijek u 23. minuti povećati svoju prednost, ali je Jurišić iz odlične pozicije promašio vrata.

U nastavku utakmice Osijek se orijentirao na branjenje prednosti pa je prilike stvarala samo domaća momčad. No, igrači Slavena Belupa u najvećem broju slučajeva nisu uspijevali niti pogoditi okvir gola.

Peti Osijek je ovom pobjedom stigao do 39 bodova, jedan više ima četvrta Lokomotiva, dok je Slaven Belupo ostao deveti sa 27 bodova, jednim manje od osme Istre 1961.

Na vrhu je Rijeka sa 59 bodova, četiri manje ima drugi Hajduk, a pet manje uz utakmicu manje treći Dinamo. Uvjerljivo posljednji je Rudeš sa samo sedam bodova.